بهترین شرکت فروش انواع دتکتور گاز

در جهان امروزی با توجه به پیشرفت علم و فناوری دتکتور های تشخیص دهنده انواع گازها، چه از نوع سوختنی و چه از نوع نشت یافته و قابل اشتعال تولید و در بازار عرضه می شوند. از این رو ما در این محتوا قصد داریم بهترین شرکت فروش انواع دتکتور گاز را به شما سروران گرامی معرفی کنیم.

جهت مطالعه محتوای ۴ دقیقه ای با ما همراه باشید.

دتکتور گازی چیست؟

دتکتورهای گاز دستگاه‌ هایی هستند که وجود گاز در محیط را تشخیص می‌ دهند. از این وسیله برای تشخیص نشت گاز استفاده می‌ شود و می‌ توان آن ها را همراه با سیستم‌ های اعلام حریق به کار برد. می توان از دتکتور های گاز به طور مستقل استفاده نمود و با ردیابی، وجود گاز زنگ خطر را به صدا در می‌ آورند. لازم به ذکر است که استفاده از دتکتور گازی بسیار مهم است. چرا که گازهای سمی و خطرناکی وجود دارند که می‌ توانند خطرساز باشند.

کاربردهای دتکتور گاز

همانطور که پیش تر ذکر کردیم دتکتور گازی دستگاهی است که حضور گازها را در یک منطقه، به عنوان بخشی از یک سیستم ایمنی تشخیص می‌ دهد. این نوع از تجهیزات برای تشخیص نشت گاز یا سایر انتشارات استفاده می‌ شود. دتکتور گاز می‌ تواند با یک سیستم کنترل ارتباط برقرار کند. در نتیجه سیستم می‌ تواند با اعلام دتکتور گاز صنعتی به صورت خودکار خاموش شود.

فروش انواع دتکتور گاز - ایمن کنترلز
خرید انواع دتکتور گاز با قیمت مناسب از ایمن کنترلز

لازم به ذکر است که یک دتکتور گاز می تواند با اتصال به تجهیزات اعلام حریق همچون زنگ ها، آژیرها و … به اپراتور هایی که در آن منطقه حضور دارند هشدار دهد که در محیط، گاز در حال انتشار است. از این رو فرصت برای ترک منطقه برای افراد فراهم شده و متوجه می‌ شوند که از انجام فعالیت‌ هایی که امکان خطر انفجار را افزایش می‌ دهد خودداری کنند.

انواع دتکتورهای گاز

دتکتور های گاز به شکل های زیر دسته بندی می شود:

  1. نوع گازی که شناسایی می کنند.
  2. خروجی هایی که می دهند.
  3. ضد انفجار بودن یا معمولی بودن

انواع دتکتور های گازی از نظر نوع گاز

گازهای سمی و خطرناک، گازهایی هستند که به شدت اشتعال پذیر هستند و با خطر انفجار همراه هستند. گاز O2 جزو هیچ یک از دو دسته پیشین نمی باشد. اما پر طرفدارترین آن ها عبارتند از:

۱- دتکتور های گاز شهری (دتکتور گاز طبیعی NG (Natural Gas))

این دتکتورها برای کشف گاز شهری، گاز پروپان، گاز مایع، گاز کپسول، گاز متان (CH4) و … به کار می رود. به عبارت علمی تر گاز طبیعی عمدتاً از متان (CH۴) یعنی ساده‌ ترین نوع هیدروکربن و هیدروکربن‌ های پیچیده‌ تر و سنگین‌ تری چون اتان (C۲H۶)، پروپان (C۳H۸) و بوتان (C۴H۱۰) تشکیل شده‌ است.

۲- دتکتور گاز مونوکسید کربن (دتکتور گاز CO)

گاز مونوکسید کربن گازی است که بر اثر سوختن ناقص کربن به وجود می‌ آید. این گاز بسیار سمی است اما رنگ و بوی خاصی ندارد. از این رو کربن مونوکسید قاتل نامرئی نامیده می‌ شود. این دتکتورها همانطور که از توضیحات فوق بر می آید برای هشدار انتشار گاز خطرناک مونوکسید کربن استفاده می شوند.

۳- دتکتور گاز سولفید هیدروژن (H2s)

گاز سولفید هیدروژن، گازی بسیار سمی، بدون بو و بدون رنگ می باشد. این گاز از تجزیه مواد عالی به دست می آید. لازم به ذکر است که این دتکتور اغلب در مناطق صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و مورد مصرف خانگی و شهری ندارد.

فروش انواع دتکتور گاز - ایمن کنترلز
برترین فروشنده انواع دتکتور گاز در تهران – ایمن کنترلز

ویژگی های مشترک دتکتور های گازی

  1. تشخیص گاز های مونوکسید و گاز شهری به صورت همزمان
  2. امکان استفاده مستقل و همچنین در کنار سایر دتکتور های اعلام حریق در سیستم اعلام
  3. تغذیه ۲۲۰ ولت و ۲۴ ولت به صورت جداگانه
  4. امکان استفاده از خروجی رله‌ ای برای راه‌ اندازی سیستم‌ های جانبی

قیمت فروش انواع دتکتور گاز

قیمت فروش انواع دتکتور گاز اعلام حریق به نوع کاربری آن بستگی دارد. این کاربری می‌ تواند صنعتی و یا شهری باشد. این نکته بسیار حائز اهمیت است. چرا که دتکتور های صنعتی بسیار متفاوت از دتکتور گاز شهری هستند.

کلام آخر

فروش انواع دتکتور گاز و دتکتور های آتش نشانی بنا به حساسیتی که دارند بهتر است از مراکز و فروشگاه های معتبر تهیه گردند. نکته مهم هنگام خرید و فروش انواع دتکتور گاز و آتش نشانی دقت به داشتن استاندارد های لازم می باشد.

ایمن کنترلز یکی از بهترین مراکز فروش انواع دتکتور گاز در تهران می باشد. ایمن کنترلز با داشتن بیش از ۲۰ سال سابقه درخشان در زمینه فروش انواع دتکتور گاز آماده خدمت رسانی به شما سروران گرامی می باشد. شما بزرگواران می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان و خرید دتکتور گاز با مشاوران ما در ارتباط باشید.

از همراهی شما بزرگواران سپاس گزاریم
تحریریه ایمن کنترلز

راه های ارتباطی

آدرس دفتر مرکزی : تهران – سهروردی – خیابان بهار شیرازی – رو به روی اداره پست – مجتمع امین – طبقه ۷ – واحد ۲۷

۰۲۱۸۸۸۱۱۱۳۲

۰۲۱۸۸۳۴۴۱۱۲

۰۹۱۲۹۲۲۳۳۰۶

۰۹۱۲۹۵۳۶۴۶۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *