خرید گیج فشار از بهترین فروشنده در تهران

امروزه با در نظر گرفتن اهمیت اندازه گیری دما و فشار در بسیاری از صنایع، شاهد استفاده از تجهیزات کاربردی و منحصر به فردی در این زمینه خواهیم بود. یکی از دستگاه های اندازه گیری ایده آل فشار، گیج فشار یا مانومتر می باشد. استفاده از این تجهیزات در برخی از صنایع، بسیار ضروری به شمار می رود.
همچنین در بسیاری از صنایع، عدم استفاده از فشارسنج نتایج غیر قابل اعتماد و غیر قابل پیش بینی را در بر دارد. با استفاده از این تجهیزات، کاربران می توانند از عملکرد دقیق سیستم های هیدرولیک و پنوماتیک بهره مند گردند. سیستم هیدرولیک به نحوی طراحی می شود که فقط در یک محدوده فشار مشخص کار می کند. بنابراین گیج فشار هم باید در همان محدوده مجاز باشد.
به همین جهت در این مقاله قصد داریم خرید گیج فشار از بهترین فروشنده را مورد بررسی قرار دهیم.

جهت مطالعه محتوای ۴ دقیقه ای زیر با ما همراه باشید.

آشنایی با گیج فشار و انواع آن | خرید گیج فشار از بهترین فروشنده

گیج فشار یکی از ابزار آلات دقیق محسوب می شود که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.
این ابزار در گذر زمان، دستخوش برخی از تغییرات موفقیت آمیز نیز شده است.
با تغییرات بی نظیر و همچنین توسعه و تکامل این ابزار آلات، شاهد افزایش ویژگی های خاص و در نتیجه افزایش کاربری آن ها نیز خواهیم بود.
در واقع گیج فشار از جمله ابزار آلاتی است که برای اندازه گیری وضعیت سیال (گاز یا مایع) طراحی شده است. این وضعیت همان نیرویی است که سیال در حالت غیر سکون و سکون به سطح مورد نظر، وارد می کند. برای بهره برداری از این ابزار آلات، برخورداری از تخصص و تجربه بسیار ضروری می باشد.

گیج های فشار بر اساس نوع سیال و نوع کاربری، محیط مورد استفاده و موارد دیگر در انواع بسیار متفاوتی ساخته می شوند.

برای مثال گیج های فشار بر اساس تکنیک اندازه گیری فشار در انواع زیر تولید می شوند:

  1. گیج فشار بوردون تیوب
  2. گیج فشار دیافراگمی
  3. گیج اختلاف فشار
  4. گیج فشار دیجیتال
خرید گیج فشار از بهترین فروشنده - ایمن کنترلز
ایمن کنترلز بهترین مرکز خرید گیج فشار در تهران با بیش از ۱۰ سال سابقه

کاربرد گیج فشار و نحوه اندازه گیری فشار

از گیج فشار در سیستم های پنوماتیک و هوای فشرده نیز زیاد استفاده می شود.
زیرا فشار باید در بسیاری از نقاط سیستم اندازه‌گیری شود. فشار در گیرنده ها و هر FRL یا رگلاتور مستقل در سیستم اندازه گیری می شود. گاهی اوقات فشار در محرک های پنوماتیک نیز اندازه گیری می شود. گیج فشار پنوماتیک معمولاً در محدوده بیش از ۳۰۰ psi نیست. گرچه که سیستم های معمولی در فشار ۱۰۰ psi کار می کنند.

فشار به سه روش مطلق، گیج و خلاء اندازه‌گیری می شود. فشار مطلق در واقع اندازه گیری فشار مطلق و هوای محیط است که با خلاء کامل به سمت صفر میل داده می شود.
اما می تواند در سطح دریا ۱۴.۷ psi باشد. اندازه گیری فشار مطلق بر اساس تعاملات با هوای محیط انجام می شود، مانند محاسبه نسبت تراکم برای جریان (cfm). فشار گیج در برابر فشار محیط صفر است و در اکثر کاربری هایی که بدون هوای محیط کار می کنند مورد استفاده قرار می گیرد، مانند سیستم های قدرت سیال. در صورت جدا کردن گیج فشار از سیستم درجه آن بر روی صفر می ایستد. نهایتاً فشار خلاء با واحد اندازه‌گیری Torr بیان شده و یا در برابر فشار محیط به صورت in.-Hg (اینچ جیوه) بیان می شود که می توان فشار زیر هوای محیط را با آن اندازه گیری کرد.

مهمترین فاکتور ها در انتخاب گیج فشار

گیج هیدرولیک می تواند بر اساس نوع استایل گیج و متریالی که گیج از آن ساخته شده، محدوده فشار های مختلفی را تحمل کند. به همین دلیل استایل گیج و متریال گیج مهم ترین فاکتور ها در انتخاب گیج فشار هستند.

انتخاب درست گیج فشار چه در کاربری تجهیزات تست و چه در ماشین آلات عملیاتی، مدت از کار افتادگی سیستم را که هزینه بر هم هست کاهش می دهد. در کاربری های گیج مکانیکی برای سیستم های هیدرولیک، تهدید های رایج برای گیج فشار شامل ارتعاش، نوسان، لرزش و ضربه خوردن می باشد. بنابراین بهتر است حتماً به دنبال گیج فشاری باشید که برای کاربری‌های هیدرولیک طراحی شده است. ویژگی هایی که این گیج فشار باید داشته باشد عبارتند از: یک محفظه برنجی جهت جلوگیری از فرکانس های تشدید شده چراکه این فرکانس ها می توانند به اجزای داخلی گیج آسیب وارد کنند.

یک محفظه پر از مایع جهت محافظت گیج فشار از ارتعاشات و فشار های دوره ای شدید، یک محدود کننده جهت محافظت از گیج فشار در برابر ضربات ناگهانی. گرچه که مایع استفاده شده در محفظه بسته به کاربری های مختلف می تواند متفاوت باشد. اما معمولاً از گلیسیرین استفاده می شود که در بسیاری از شرایط عملکرد خوبی دارد.

در آخر اینکه، بسته به کاربری مورد نظر خود، ممکن است برای جلوگیری از خرابی زود هنگام گیج فشار خود به لوازم جانبی آن مانند محدود کننده های تخصصی، اسنابر های پیستون و حتی سیل های دیافراگم نیاز داشته باشید.

خرید گیج فشار از بهترین فروشنده - ایمن کنترلز
بهترین مرکز خرید گیج فشار در تهران – ایمن کنترلز

پیشنهاد ما به شما

همانطور که اشاره کردیم، گیج فشار یا پرشر گیج یک دستگاه خاص برای اندازه گیری فشار است. که امکان استفاده از آن در سیستم های لوله کشی یا در یک مخزن وجود دارد و تغییرات فشار در شرایط مختلف را دنبال می کند.

ما در مجموعه ایمن کنترلز قصد داریم از ابتدا تا انتهای فرآیند خرید و تهیه انواع تجهیزات اندازه گیری فشار با شما همراه باشیم تا بهترین تجهیزات را بالاترین کیفیت از محبوب ترین برند های دنیا انتخاب نمایید.
این شرکت با تجربه سال ها تلاش موفق در زمینه تامین و فروش تجهیزات ابزار دقیق خدمات ویژه ای ارائه می دهد.

شما سروران گرامی می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان، تجهیزات اندازه گیری فشار و استعلام هزینه ها با مشاوران ما در ارتباط باشید.

با تشکر از همراهی شما سروران گرامی
تحریریه ایمن کنترلز

راه های ارتباطی با ما

آدرس دفتر مرکزی : تهران – سهروردی – خیابان بهار شیرازی – روبروی اداره پست – مجتمع امین – طبقه ۷ – واحد ۲۷

۰۲۱۸۸۸۱۱۱۳۲

۰۲۱۸۸۳۴۴۱۱۲

۰۹۱۲۹۲۲۳۳۰۶

۰۹۱۲۹۵۳۶۴۶۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *