مرکز خرید لول ترانسمیتر در تهران

به طور کلی لول ترانسمیتر یا ترانسمیتر سطح به عنوان یک ابزار دقیق تاثیر زیادی در اندازه گیری سطوح سیالات و جامدات توده ای دارد. همچنین این ابزار می تواند تاثیر زیادی در فرآیند های صنعتی داشته باشد.
لول ترانسمیترها در مخازن تحت فشار و همچنین در مخازن ذخیره سازی از اهمیت بالایی برخور دارند. در واقع استفاده از لول ترانسمیتر امکان محاسبه و بررسی سایر فاکتور های تاثیر گذار بر فرآیند را امکان پذیر می کند. همچنین اتاق کنترل نیز می تواند از آن در بخش های مختلف استفاده کند.
با توجه به اینکه ترانسمیتر سطح دارای مدل های مختلف و گوناگونی می باشد، ما در این محتوا قصد داریم بزرگترین مرکز خرید لول ترانسمیتر در تهران را به شما سروران معرفی نماییم.

جهت آشنایی با بهترین مرکز خرید لول ترانسمیتر با ما همراه باشید.

لول ترانسمیتر یا ترانسمیتر سطح چیست؟

ترانسمیتر سطح یا لول ترانسمیتر (Level Transmitter) دستگاهی می باشد که برای اندازه گیری و گزارش سطح مایعات و سیالات مختلف در داخل یک مخزن از آن استفاده می شود.

عملکرد ترانسمیترها همانند شناور کولر های آبی است. در واقع شناور کولر آبی با حرکت مکانیکی می تواند میزان حجم آب درون کولر را به افراد نشان دهد. در ترانسمیترها نتیجه کار به صورت اعداد دیجیتالی گزارش می شود که تابعی از فاکتور های مختلف است.

جالب است بدانید که کاربرد لول ترانسمیترها تنها محدود به مخازن نمی باشد. این ابزار می تواند در سیستم های لوله کشی و یا در منابع ذخیره سازی نیز به کار برده شود.

نحوه استفاده از لول ترانسمیتر چگونه است؟

نحوه استفاده از لول ترانسمیتر به این صورت است که به شکل یک ابزار سنجش بر روی مخزن یا فرآیند قرار می گیرد. سپس به شکل مکانیکی سطح مایع مورد نظر را مشخص می کند. با وجود اینکه سطح مایع یک فاکتور مهم در محاسبات است، اما می توان از داده های به دست آمده از لول ترانسمیتر برای سایر محاسبات صنعتی و پالایشگاهی نیز استفاده نمود.

خرید لول ترانسمیتر در تهران | ایمن کنترلز
خرید لول ترانسمیتر با قیمت مناسب از ایمن کنترلز

لول ترانسمیتر چگونه عمل می کند؟

به طور کلی عملکرد لول ترانسمیتر یا ترانسمیتر سطح به تبدیل حالت مکانیکی به داده های دیجیتالی وابسته است. معمولاً در لول ترانسمیترها یک مدار الکترونیکی وجود دارد. این مدار الکترونیکی برای اندازه گیری فاکتور مورد نظر می باشد. در لول ترانسمیتر تبدیل حرکت مکانیکی به جریان الکتریکی صورت می گیرد.

هنگام نصب ترانسمیتر سطح تمامی فاکتورها و مشخصات تاثیر گذار بر روی آن کالیبره می شوند و دستگاه صفر می شود. هنگامی که تغییراتی در سطح سیال داخل مخزن یا حتی جامدات توده ای مانند پودرها در داخل مخزن رخ می دهد، سبب ایجاد فشار مکانیکی بر روی سنسور و حسگر دستگاه می شود.

این تغییرات سنسور و حسگر سبب ایجاد یک مدار الکترونیکی در داخل دستگاه می شود. از این رو نتیجه نهایی را به صورت داده های دیجیتالی گزارش می کند. در نتیجه می توان گفت که لول ترانسمیترها، بهترین ابزار برای نظارت بر مخازن، تانکرها و ظروف ذخیره سازی هستند.

انواع لول ترانسمیتر ( خرید لول ترانسمیتر در تهران )

به طور کلی جهت دسته بندی انواع مختلف ترانسمیتر سطح یا لول ترانسمیتر روش های متفاوتی وجود دارد. این دسته بندی اغلب مربوط به نحوه تشخیص تغییرات سطح توسط سنسور و گزارش نتیجه نهایی آن ها می باشد. با توجه به این اطلاعات به طور کلی ۶ نوع مختلف از آن ها وجود دارد که در ادامه به معرفی آن ها پرداخته  ایم.

۱. ترانسمیترهای سطح خازنی (Capacitance Level Transmitters):

ترانسمیترهای سطح خازنی از مایع ذخیره شده در یک مخزن و تانکر به عنوان یک دی الکتریک بین دو یا چند الکترود استفاده می کنند.
معمولاً ظرفیت انرژی مدار خازنی در حالتی که مخزن پر باشد بیشتر شده و با کاهش سطح مایع، ظرفیت آن کم می شود.
این تغییر مقدار حافظه خازن تحت عنوان سطح مایع تعریف می گردد. نتیجه نهایی نیز به عنوان گزارش سطح نشان داده می شود.

۲. ترانسمیترهای سطح هیدرواستاتیک (Hydrostatic Level Transmitters):

ترانسمیترهای سطح هیدرواستاتیک که با نام ترانسمیتر سطح فشار نیز شناخته می شود، مهم ترین فاکتور آن ها تاثیر نیروی مایع و فشار حجم آن است.
در واقع هنگامی که حجم سیال درون مخزن زیاد باشد، نیروی سیال بیشتر است و حالت عکس نیز برقرار می باشد.
این داده ها تحت تاثیر چگالی مایع به دست می آیند و گزارش نهایی به عنوان سطح مایع داده می شود.

۳. ترانسمیترهای سطح مغناطیسی (Magnetic Level Transmitters):

ترانسمیتر سطح مغناطیسی از یک شیء کوچک مغناطیسی در داخل سیال به صورت شناور استفاده می شود.
تغییر ارتفاع این شیء مغناطیسی در داخل مخزن سبب به وجود آمدن یک نیروی مغناطیسی درون آن می شود. با تغییر سطح آن داده های دیجیتالی نهایی نیز تغییر می کند.
در نتیجه حرکت کردن شیء مغناطیسی تغییر ارتفاع آن در داخل مخزن به عنوان نتیجه نهایی گزارش می شود.

۴. ترانسمیترهای سطح راداری (Radar Fill Level Transmitters):

در ترانسمیترهای سطح راداری از نشر امواج رادیویی استفاده می گردد. نحوه استفاده از این دستگاه ها به این صورت است که ترانسمیتر در بالای یک مخزن پر از سیال نصب می شود.
ترانسمیتر همچون یک رادار، امواج رادیویی را به مایع درون مخزن می فرستد و همچنین امواج منعکس شده را دریافت می کند. مدت زمان ارسال و بازگشت امواج تحت عنوان سطح مایع گزارش می شود.

خرید لول ترانسمیتر در تهران | ایمن کنترلز
بهترین فروشنده لول ترانسمیتر در تهران – ایمن کنترلز

۵. ترانسمیترهای سطح التراسونیک (Ultrasonic Level Transmitter):

نحوه استفاده از ترانسمیترهای سطح التراسونیک همچون ترانسمیترهای راداری می باشد که با ارسال پالس های التراسونیک به داخل مخزن کار می کند.
در این روش یک ترانسدیوسر التراسونیک در قسمت بالایی مخزن نصب شده و پالس التراسونیک را درون مخزن می فرستند.
زمان ارسال پالس های التراسونیک و بازگشت آن ها نشان می دهد که میزان سطح مایع در داخل مخزن به چه صورت است.

۶. ترانسمیترهای سطح مایکروویو هدایت شده (Guided Microwave Level Transmitters):

ترانسمیترهای سطح مایکروویو هدایت شده با ارسال امواج مایکروویو یا الکترومغناطیس کار می کند. در واقع نحوه کار آن همچون ترانسمیترهای سطح التراسونیک می باشد.
این ترانسمیتر بر روی مخزن نصب شده و پس از ارسال امواج مایکروویو و دریافت امواج منعکس شده می تواند سطح پر شده مخزن را اندازه گیری کند.

سخن پایانی

فروشگاه ایمن کنترلز بهترین مرکز خرید لول ترانسمیتر در تهران می باشد. این مجموعه فروشنده انواع تجهیزات ابزار دقیق، ضد انفجار و اعلان حریق با کیفیت در تهران می باشد. لازم به ذکر است که ایمن کنترلز نمایندگی فروش برترین برندها می باشد. از این رو تمامی محصولات موجود در این فروشگاه با قیمت مناسب و مقرون به صرفه به فروش می رسد.
شما سروران گرامی می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان برای تامین تجهیزات ابزار دقیق و استعلام هزینه ها با مشاوران ما در ارتباط باشید.

با تشکر از همراهی شما سروران گرامی
تحریریه ایمن کنترلز

راه های ارتباطی

آدرس دفتر مرکزی : تهران – سهروردی – خیابان بهار شیرازی – رو به روی اداره پست – مجتمع امین – طبقه ۷ – واحد ۲۷

۰۲۱۸۸۸۱۱۱۳۲

۰۲۱۸۸۳۴۴۱۱۲

۰۹۱۲۹۲۲۳۳۰۶

۰۹۱۲۹۵۳۶۴۶۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *