بهترین مرکز خرید تجهیزات ضد انفجار در تهران

حفظ جان و امواد افراد از گذشته تاکنون از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده است. واهمه بسیاری از افراد از بروز حوادث خطرناک همچون انفجار، آتش سوزی و … به دلیل به همراه داشتن خسارات جانی و مالی فراوان می باشد. این دلایل می تواند تا حدودی استفاده از تجهیزات ضد انفجار و ایمنی را توضیح دهد.
این تجهیزات نقش مهمی در جلوگیری از انتشار آتش و فراگیری همه جانبه دود و موارد قابل اشتعال در تمام نقاط محیط ایفا می کنند. ما در این مقاله قصد داریم تا بهترین مرکز خرید تجهیزات ضد انفجار در تهران به شما عزیزان معرفی کنیم.

جهت مطالعه محتوای ۴ دقیقه ای ذیل با ما همراه باشید.

مختصری درباره تجهیزات ضد انفجار

تجهیزات ضد انفجار به ابزارآلاتی گفته می شود که استفاده از آن ها در مکان هایی که احتمال بروز انفجار و آتش سوزی در آن ها بسیار بالا است، الزامی می باشد. این تجهیزات مطابق با استاندارد های ضد انفجار ex تولید می شوند.
عملکرد این تجهیزات به گونه ای است که در برابر شعله، شوک الکتریکی و افزایش ناگهانی حرارت از خود مقاومت بالایی نشان می دهند. از این رو در اغلب موارد این تجهیزات تا حد زیادی از بروز اتفاقات و حوادث ناگهانی جلوگیری می کند.

خرید تجهیزات ضد انفجار در تهران - ایمن کنترلز
عرضه مستقیم تجهیزات ضد انفجار با قیمت استثنایی – ایمن کنترلز

تجهیزات ضد انفجار ex در چه مناطقی کاربرد دارد؟

 1. کارخانه های پتروشیمی و هسته ای
 2. مخازن نفت و گاز
 3. پالایشگاه ها و معادن
 4. سکو های نفتی
 5. پمپ بنزین و ایستگاه های CNG
 6. آزمایشگاه های ساخت الکل های دارویی
 7. انبار های کاغذ و رنگ
 8. کارخانه ها و محیط های صنعتی

طبقه بندی مناطق خطرناک

مناطق مستعد انفجار و اشتعال در سه منطقه ZONE 20 ،ZONE 21 ،ZONE 22 طبقه بندی می شوند:

 1. Zone 20: در این منطقه شرایط عملیاتی نرمال بوده و غبارات قابل انفجار به مقدار زیادی وجود دارد.
 2. Zone 21: منطقه ای است که در آن توده های غبار قابل اشتعال به مقدار قابل توجهی برای ترکیب با هوا وجود دارند. این منطقه در دسته محیط های مستعد خطر گاز یا بخارات قابل اشتعال می باشد.
 3. Zone 22: این منطقه در شرایط نرمال عملیاتی از توده های ابری غبارات قابل انفجار اندکی برخوردار است. در شرایط غیر نرمال عملیاتی تجمعی از لایه های غبارات قابل انفجار به وجود می آید که در صورت ترکیب با هوا به غبار مستعد انفجار تبدیل می شود.

انواع محصولات ضد انفجار

انواع تجهیزات ضد انفجار عبارتند از:

محفظه ضد انفجار

این محفظه ها از جنس استنلس استیل، آلومینیوم و GRP ساخته می شوند که سبب سبک وزنی آن ها می شود و در برابر انفجارات مقاومت خوبی را از خود نشان می دهند.

تابلو ضد انفجار

این محصول به عنوان یک محفظه ضد انفجار محسوب می شود که از لحاظ سطح ولتاژ، جنس و نوع کارایی در انواع گوناگونی تولید می شود.

جانکشن باکس ضد انفجار

همانطور که می دانید، کوچک ترین اختلال در بین کابل های موجود در محیط می تواند منجر به حوادث جبران ناپذیر و خطرناک شود. از این رو جانکشن باکس ضد انفجار تا حد زیادی می تواند از فرسایش و خراب شدن سیم ها جلوگیری کند.

جعبه تقسیم

این ابزار ضد انفجار مرکز و به عنوان محل اصلی ارتباطات اجزای الکتریکی یک مدار می باشد که شامل قطعات ریل مینیاتوری و ترمینال است.

ترمینال باکس ضد انفجار

از ترمینال باکس ضد انفجار با هدف حفاظت و عایق بندی اتصالات الکتریکی استفاده می شود. این وسیله با متریالی همچون استیل، آلومینیوم و GRP قابل اجرا می باشد.

روشنایی ضد انفجار | خرید تجهیزات ضد انفجار در تهران

اماکنی که امکان ایجاد انفجار و آتش سوزی وجود دارد، عامل روشنایی از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که ممکن است نبود روشنایی در مکان های اضطراری احتمال رویارویی با خطر را افزایش دهد. بنابراین بهتر است از این تجهیزات برای روشن نگه داشتن مکان مورد نظر بدون قطعی استفاده کرد. این ابزارآلات برقی شامل موارد زیر می باشند:

 1. مهتابی ضد انفجار: این محصول نقش به سزایی در زمینه کاهش انفجارات دارد.
 2. پروژکتور ضد انفجار: از جمله محصولاتی است که نور زیادی را منتشر می کند و در محوطه های باز خطر، سالن ها و سوله های تولیدی مواد شیمیایی خطرناک، معادن و اتاقک ها مورد استفاده قرار می گیرد.
 3. چراغ قوه ضد انفجار: این محصول در برابر گرد و غبار، ضربه، نفوذ مایعات و … جلوگیری می کند. چراغ قوه های ضد انفجار در مخازن، سکو های نفتی، عملیات های آتش نشانی، عملیات های بازرسی و معادن کاربرد دارند.
 4. چراغ آویز ضد انفجار: یکی از مهم ترین تجهیزات روشنایی ضد احتراق است که با توان های ۵۰، ۷۰، ۱۰۰، ۱۵۰، ۲۵۰ و ۴۰۰ وات تولید می شوند.
 5. چراغ دستی ضد انفجار
 6. این محصول همانطور که از نامش پیداست، در اندازه های کوچک تر ساخته می شود و حمل و نقل آسان تری دارند.
 7. چراغ تونلی ضد انفجار
 8. لامپ ضد انفجار: این لامپ برخلاف سایر لامپ های معمولی منجر به آتش سوزی و انفجار نمی شود. استفاده از لامپ های ضد انفجار در صنایع خطیر امری غیر قابل اجتناب است.
 9. چراغ خروج ضد انفجار: از این محصول جهت نشان دادن درب های خروج در محیط های پمپ بنزین، مخازن نفت و گاز، معادن و … مورد استفاده قرار می گیرد.
خرید تجهیزات ضد انفجار در تهران - ایمن کنترلز
برترین مرکز ارائه دهنده بهترین تجهیزات ضد انفجار – ایمن کنترلز

اتصالات ضد انفجار

این ابزارآلات در محفظه های ضد انفجار جهت آب بندی و جلوگیری از تجمع گرد و غبار اضافه، ورودی و خروجی کابل ها را می بندند. به علاوه وظایف دیگری همچون ممانعت از آسیب رسیدن به روکش کابل و سیم را بر عهده دارند. اتصالات ضد انفجار شامل موارد زیر می شوند:

 1. گلند ضد انفجار: این محصولات در انتهای کابل ها و بخش ورودی تابلو ها قرار می گیرند.
 2. درپوش ضد انفجار
 3. تبدیل ضد انفجار: این ابزار شامل آداپتور ضد انفجار و یونیون ضد انفجار هستند و به عنوان تجهیزاتی ساده، کوچک و سبک و بسیار پر کاربرد مورد استفاده قرار می گیرند.
 4. فلکسیبل ضد انفجار: این محصول کانالی برای عبور کابل ها ایجاد می کند که در محیط های پر پیچ و خم کاربرد دارد. جنس این ابزار از فولاد می باشد.

کلید های ضد انفجار

کلید های ضد انفجار برای قطع و وصل کردن جریان برق به کار می روند تا در زمان های اضطراری موجب تشدید انفجار و آتش سوزی نشود. این محصولات دارای انواع مختلفی هستند که عبارتند از:

 1. سوکت پلاگ ضد انفجار
 2. کلید ضد انفجار
 3. سوکت باکس ضد انفجار
 4. پوش باتن ضد انفجار
 5. لیمیت سوییچ ضد انفجار

تهویه ضد انفجار

تهویه های ضد انفجار برای هدایت غبار قابل اشتعال به محیط بیرون در مکان هایی که ترکیبات خطرناک موجود هستند، مورد استفاده قرار می گیرند. این تجهیزات شامل فن ضد انفجارو کولر ضد انفجار می باشند.

سخن پایانی

فراموش نکنید که تجهیزات ضد انفجار باید با توجه به محوطه مورد نظر و شرایط محیطی خریداری شود تا در زمان اضطراری تا حد زیادی بتواند از بروز خطرات ناشی از آتش سوزی و انفجار جلوگیری نماید.

شرکت ایمن کنترلز فرایند کامل را از طراحی الکتریکی، مهندسی و آزمایش گرفته تا راه اندازی و تحویل محصول نهایی مدیریت و سازماندهی می کند. ما با طیف وسیعی از محصولات ضد انفجار و لوازم جانبی موجود در انبار های محلی سرو کار داریم. بنابراین این امر منجر به زمان چرخش سریع در تأمین نیاز های تجاری شما می شود. همچنین ممکن است در اینجا بیشتر درباره ما بخوانید.

شرکت ابزار دقیق ایمن کنترلز ، آماده ارائه خدمات و مشاوره در زمینه تامین تجهیزات ضد انفجار و تامین انواع ابزار دقیق پالایشگاهی و شرکت های پتروشیمی به شما سروران گرامی می باشد.

با تشکر از همراهی شما ، منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.

راه های ارتباطی با ما

آدرس دفتر مرکزی : تهران – سهروردی – خیابان بهار شیرازی – روبروی اداره پست – مجتمع امین – طبقه ۷ – واحد ۲۷

۰۲۱۸۸۸۱۱۱۳۲

۰۲۱۸۸۳۴۴۱۱۲

۰۹۱۲۹۲۲۳۳۰۶

۰۹۱۲۹۵۳۶۴۶۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *