شستی اعلام حریق، یکی از تجهیزاتی است که در نصب سیستم اعلام حریق ارائه شده با برند مختلف، مورد استفاده قرار می گیرد. برند زیتکس با داشتن انواع مجوزها و تاییدیه های مختلف، در ارائه این محصول باکیفیت، موفق بوده است.

ویژگی های مؤثر شستی اعلام حریق

شستی اعلام حریق، با توجه به فعال شدن توسط نیروی انسانی، می‌ تواند در ارسال اعلام خطر به پنل مدیریتی، بسیار کاربردی باشد. این محصول به صورت یک مکعب کوچک که با استفاده از سیم های ارتباطی، به پنل مدیریتی اتصال یافته است، می‌ تواند در مواقع خطر آتش سوزی، به صورت دستی فعال شود. با فعال شدن دستی این شستی، می‌ توان به صورت ثانویه و به دفعات نیز از این محصول استفاده کرد.شستی موردنظر توسط برندهای مختلفی به تولید می رسد.

برندهایی که در عرضه این محصول فعال هستند، در ارتقای کیفی سیستم مخابره ای شستی، نهایت تلاش را انجام می دهند. متریال بدنه ای این محصول از جنس فلز یا پلی کربنات می‌ باشد و تنها با رنگ قرمز، به تولید می رسد. صفحات رویی برخی از مدل های این محصول از شیشه نشکن و برخی دیگر از شیشه شکستنی پوشانده شده اند.

شستی اعلام حریق زیتکس
شستی اعلام حریق زیتکس

شستی اعلام حریق زیتکس

برند زیتکس، یک برند ایرانی در تولید انواع تجهیزات و سیستم اعلام حریق می‌ باشد. این برند از مجوز جهانی برای تائید کیفیت تولیدات خود بهره می برد. از این رو استفاده از تأییدیه های مرکز آتش نشانی تهران و همچنین شهرداری تهران بزرگ، در کارنامه موفقیت این برند قابل مشاهده است. برند زیتکس در تولید انواع شستی های سیستم اعلام حریق، توانسته است گوی سبقت را از برندهای ایرانی برباید. به گونه که برای اولین بار در ایران، تولید شستی سیستم اعلام حریق آدرس پذیر را به انجام رسانیده است.

استفاده از متریال های باکیفیت و همچین ایمنی در سلامت و کارکرد آن ها، شعار واقعی این برند می‌ باشد. استانداردی که در تولید شستی اعلام حریق زیتکس استفاده می‌ شود، ۵۴-۱۱ BS-EN و ISIRI 6174 می باشد که با استناد به نظرات کارشناسان و پژوهش گران در این زمینه، در هنگام غیر فعال بودن، از جریان مصرفی به هیچ عنوان استفاده نمی کند.

شستی اعلام حریق زیتکس
شستی اعلام حریق زیتکس

انواع شستی اعلام حریق زیتکس

برند زیتکس برای تولید شستی اعلام حریق، چهار مدل را به طراحی رسانده است که هر چهار نوع، عملکرد و ساختار فنی بسیار متفاوتی دارند. به طور کلی برند زیتکس در تولید انواع شستی متعارف و آدرس پذیر، مدل های چهارگانه را برای برخورداری از سطح کیفی مناسب، طراحی و عرضه کرده است.

مدل های موردنظر شستی با عناوین CP95، CP86، CP85 و cp_4000ad در بازار داخلی عرضه می‌ شوند. ساختار فنی و کیفی هر نوع از این محصولات، استفاده از آن ها در شرایط محیطی مختلف را ممکن می سازد.

این نوع از شستی برای سیستم اعلام حریق متعارف، به کار می رود. مهمترین مزیت این محصول، برگشت پذیر بودن آن می‌ باشد که می‌ تواند با استفاده از یک دکمه ریست و بدون نیاز به هزینه ای مازاد، دوباره از عملکرد دقیق آن در اعلام خطر استفاده کرد. این محصول به صورت روکار در روی دیوار مکان های روباز و روبسته به کار می رود. از ولتاژ ۱۲ الی ۳۲ ولتی برخوردار است و در هنگام اعلام خطر از جریان ۲۴ میلی آمپری استفاده می کند. از IP 43 برخوردار بوده و در محیط هایی با دمای منفی ۲۰ تا مثبت ۷۰، کارایی دارد.

این مدل از شستی، برای سیستم اعلام حریق متعارف طراحی شده است. استفاده از این محصول به صورت روکار و توکار، از مزیت های فوق العاده آن است. این مدل دارای صفحه شیشه ای بوده و جزو شستی های برگشت ناپذیر می‌ باشد. برای تداوم فعالیت این مدل بعد از اعلام خطر، باید شیشه رویی محفظه را نوسازی کرد. این محصول محافظ خوبی در برابر رطوبت محیطی بوده و از استاندارد EN54 ملی برخوردار است. دارای ولتاژ ۱۲ الی ۳۲ ولتی بوده و از IP 43 بهره مند می‌ باشد. برای نصب این محصول از ترمینال چهار راهه تعبیه شده در ساختار فنی شستی، استفاده می‌ شود.

این مدل، ساده ترین ساختار فنی را دارا است. از صفحه شیشه ای شکستنی برخوردار بوده و غیرقابل بازگشت می‌ باشد. عموماً به صورت روکار و توکار استفاده شده و مانند سایر شستی ها، از بدنه غیر قابل اشتعال ABS بهره مند است. شرایط دمایی موردنظر در محدوده منفی ۲۰ و مثبت ۷۰ می‌ باشد. از این محصول صرفاً در محیط های مسکونی که دارای رطوبت بالایی نیستند، استفاده می‌ شود. کم وزن ترین شستی، مدل مذکور می‌ باشد که به عنوان شستی سبک در بازار خرید و فروش می گردد.

این مدل جدیدترین مدل شستی های ارائه شده توسط برند زیتکس می‌ باشد. دارای مزیت برگشت پذیر بوده و با استفاده از یک دکمه تعبیه شده در قسمت خاصی از بدنه آن، ریست می شود. سطح رویی این محصول از شیشه نشکن بوده و تنها با فشار، فعال سازی اعلام خطر آن انجام می گیرد. شیشه نشکن مربوطه، محافظ بسیار مناسبی برای رطوبت می‌ باشد. محدوده ولتاژی این محصول ۱۹ تا ۳۲ ولت می‌ باشد و در هنگام فعال سازی از جریان ۳ میلی آمپر استفاده می‌ کند. به صورت روکار و توکار با IP 40، مورد نصب قرار می گیرد.

شستی اعلام حریق زیتکس
شستی اعلام حریق زیتکس

مزیت انواع مدل های آدرس پذیر شستی

قیمت انواع شستی اعلام حریق زیتکس

در لیست قیمت به روز این محصول، شستی با مدل cp_4000ad، با بالاترین قیمت و شستی مدل CP85 با پایین ترین قیمت مشاهده می‌ شود. در صورتی که فعالیت صنعتی و خاصی در محیط مورد نصب انجام نمی شود، انتخاب شستی های ساده مانند CP85، بهترین گزینه برای تهیه باصرفه این محصولات می‌ باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *