برترین فروشنده دتکتور شعله در تهران

همانطور که می دانید یکی از سنسور های طراحی شده برای تشخیص وجود شعله یا آتش، دتکتور شعله می باشد. در واقع این دتکتور شعله است که محل ایجاد شعله را تشخیص می دهد و از وقوع حوادث بعدی جلوگیری می کند. همچنین پاسخ به شعله تشخیص داده شده بستگی به نوع تجهیزات هشدار دهنده دارد. این تجهیزات می تواند شامل آژیر ها یا چراغ های هشدار باشند.
به همین جهت در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با برترین فروشنده دتکتور شعله در تهران آشنا کنیم.

جهت مطالعه محتوای ۵ دقیقه ای ذیل با ما همراه باشید.

آشنایی با دتکتور شعله

مکانیسم دتکتور شعله ضد انفجار به گونه ای طراحی شده تا با ارسال سیگنال به PLC اقدامات بعدی مثل غیر فعال کردن خطوط مختلفی مثل سوخت یا فعال شدن سیستم اطفاء حریق و … را انجام دهد. آشکار ساز شعله در اکثر مواقع به دلیل مکانیزم های مورد استفاده برای تشخیص شعله، می تواند سریع تر و دقیق تر از آشکارساز دود و یا آشکار ساز حرارت عمل نماید.

دتکتور های شعله تلنتوم Talentum از تکنولوژی پیشرفته ای در سنسور های IR ،UV استفاده می کند که با کمترین احتمال خطای کاذب، سریع ترین پاسخ را برای کاربرد های مختلف جهت پروژه ها فراهم می نماید.

دتکتور شعله تلنتوم با توجه به تکنولوژی بالای ساخت و تولید آن، که در کشور انگلستان صورت می گیرد، برای صنایع ذیل توصیه می گردد:

 1. نیروگاه های برق
 2. نیروگاه های هسته ای
 3. ایستگاه های گاز
 4. صنایع نفت و گاز و پتروشیمی
 5. صنایع بازیافت
 6. معادن و صنایع وابسته

در مجموع آشکارساز های شعله در مواردی که گازها، مایعات و یا مواد قابل اشتعال و قابل انفجار در محیط وجود دارند مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع دتکتور شعله

دتکتور در زبان انگلیسی به معنی شناسایی کننده می باشد، ما در فارسی به آن آشکارساز می گوییم. بنابراین این محصول در کشور ما با اسامی مختلفی مثل دتکتور شعله ای، آشکارساز شعله ای و فلیم دتکتور شناخته می شود. اما در انگلیسی به آن flame detector می گویند.

کار اصلی دتکتور شعله، سنس کردن شعله می باشد. این دستگاه با داشتن سنسور های مخصوص طراحی شده برای این کار، قادر است شعله را در محیطی که نصب شده است، سنس کرده و ابزار های هشدار دهنده یا اقدام کننده را فعال کند.

دتکتور شعله ای برای سنس کردن شعله از امواج مغناطیسی که آتش از خود ساطع می کند، پی به وجود آن می برد.

این امواج به دو دسته کلی تقسیم می شود:

 1. امواج الکترومغناطیسی مادون قرمز که به آن IR می گویند.
 2. امواج الکترومغناطیسی ماوراء بنفش که به آن UV می گویند.
فروشنده دتکتور شعله در تهران - ایمن کنترلز
ایمن کنترلز برترین فروشنده دتکتور شعله در تهران با بیش از ۱۵ سال سابقه

به همین ترتیب و با توجه به نوع شعله ای که این دتکتور های شعله ای، سنس می کنند می توان انواع آن ها را به ترتیب زیر نام برد:

 1. مادون قرمز
 2. آشکار ساز شعله ماورا بنفش (دتکتور شعله UV)
 3. دتکتور شعله  UV/IR
 4. دتکتور شعله  IR/IR
 5. دتکتور شعله  IR3
 6. دتکتور شعله IR/UV3
 7. فلیم دتکتور مادون قرمز آرایه ای

نکات ضروری برای نصب دتکتور شعله ای

نکات ذیل باید در مورد نصب دتکتور شعله در نظر گرفته شود:

 1. دتکتور باید در معرض تشعشع مستقیم ماده قابل اشتعال باشد. به این دلیل که تشعشع مستقیم از تشعشع غیر مستقیم به مراتب قوی تر است.
 2. حداکثر فاصله تشخیص در برخی دتکتور های شعله ۱۰۰ متر می باشد.
 3. ارتفاع نصب دتکتور های شعله به سایز حریق و نوع آن بستگی دارد. مثلاً برای دتکتور شعله یک برند خاص، برای حریقی با ماگزیمم ابعاد ۰.۱ متر مربع ارتفاع نصب استاندارد ۳ تا ۸ متر می باشد.
 4. بهترین روش برای نصب دتکتور شعله، نصب آن در ارتفاع و در کنج اتاق و متمایل به کف می باشد.
  به گونه ای که مثلاً در کنج یک اتاق با زاویه ۹۰ درجه، زاویه دتکتور با محور افقی و محور های جانبی ۴۵ درجه باشد.
 5. برای جلوگیری از آلارم های کاذب از سوی برخی منابع نوری می توان صفحه های مناسبی را به صورت محافظ روی آن با رعایت عدم ایجاد اخلال در عملکرد آن نصب کرد. البته این صفحات خود نباید منعکس کننده نور باشند.
 6. دود تنها مقداری از میزان نور مادون قرمز را کاهش می دهد با این وجود باید از نصب دتکتور در ارتفاع بالا و محل تجمع دود خودداری شود. در نتیجه دتکتور باید در ارتفاع زیر ۱۰ درصد ارتفاع اتاق قرار گیرد.
فروشنده دتکتور شعله در تهران - ایمن کنترلز
برترین فروشنده دتکتور شعله در تهران – ایمن کنترلز

پیشنهاد ما به شما

فروش دتکتور شعله با توجه به کیفیت ساخت آن، نوع شعله ای که می تواند سنس کند، برند سازنده و همچنین کشور سازنده آن متفاوت است. از آنجایی که بیشتر این تجهیزات وارداتی است، معمولاً قیمت فلیم دتکتور در مقایسه با سایر دتکتور های حرارتی و دودی بالاتر است، ضمن اینکه دقت بالاتری نیز دارند.

مجموعه ایمن کنترلز ارائه دهنده کلیه تجهیزات دتکتور شعله و ابزار دقیق همواره در تلاش است تا بالاترین سطح کیفیت، خدمات، پشتیبانی و بهترین قیمت را در اختیار مخاطبین خود قرار دهد.
این مجموعه دارای انواع محصولات استاندارد و قابل اعتماد می باشد. از این رو با اطمینان از اورجینال بودن محصولات این شرکت می توانید خرید خود را با خاطری جمع انجام دهید. 

شرکت ایمن کنترلز با بیش از ۱۰ سال سابقه کاری و فعالیت در زمینه طراحی، تولید و تامین تجهیزات ابزار دقیق، ضد انفجار و اعلام حریق و با به کارگیری نیرو های متخصص توانسته گامی نوین در زمینه تامین تجهیزات بردارد. شما سروران می توانید جهت خرید و استعلام از قیمت تجهیزات دتکتور شعله با ما در تماس باشید.

با سپاس از همراهی شما سروران
تحریریه ایمن کنترلز

راه های ارتباطی

آدرس دفتر مرکزی : تهران – سهروردی – خیابان بهار شیرازی – رو به روی اداره پست – مجتمع امین – طبقه ۷ – واحد ۲۷

۰۲۱۸۸۸۱۱۱۳۲

۰۲۱۸۸۳۴۴۱۱۲

۰۹۱۲۹۲۲۳۳۰۶

۰۹۱۲۹۵۳۶۴۶۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *