معرفی بهترین شرکت تامین کننده لول ترنسمیتر در تهران

همانطور که مستحضرید، در اغلب صنایع فعال استفاده از تجهیزات اندازه گیری فشار در بخش کنترل فرایند ضروری بوده و از اهمیت بالایی برخوردار است. انجام فرآیند هایی از قبیل انتقال مواد از مخزنی به مخزن دیگر یا جلوگیری از افزایش سطح ماده ( گاز و مایع) در مخزن از حدی معین و مشخص نیازمند به کارگیری لول ترنسمیتر ها هستند. ترنسمیتر های سطح سنج به عنوان وسیله ای کارآمد و بسیار مهم جهت کنترل و نظارت (مانیتورینگ) سطح مخازن، تانکر ها و انواع ظروف می باشند. ما در این مقاله قصد داریم تا شما عزیزان را با انواع ترنسمیتر و بهترین شرکت تامین کننده لول ترنسمیتر در تهران آشنا کنیم.

جهت مطالعه ادامه مطالب در محتوای ۵ دقیقه ذیل با ما همراه باشید.

آشنایی با لول ترنسمیتر ( ترانسمیتر سطح )

این دستگاه از اجزاء اصلی تجهیزات اندازه گیری فشار و سطح به شمار می آید که وظیفه آن اندازه گیری و گزارش سطح مایعات و سیالات درون یک مخزن یا تانکر می باشد. عملکرد لول ترنسمیتر ها مشابه شناور های کولر آبی است که با شناور بودن بر روی آب و حرکات مکانیکی سطح آب را اندازه گیری کرده و نشان دهنده مقدار حجم آب موجود در کولر می باشند.
نتایج حاصل از اندازه گیری سطح ماده در مخزن توسط ترنسمیتر به صورت اعداد دیجیتالی نشان داده می شود. البته نباید از کاربرد ترنسمیتر ها در سیستم های لوله کشی و منابع ذخیره سازی چشم پوشی کرد.

این دستگاه با انواع متنوعی که تولید و به بازار عرضه می شود، مناسب برای استفاده در صنایعی همچون صنعت شیمیایی، دارویی، غذایی، نفت، پتروشیمی، برق و … می باشد.

به طور کلی ترانسمیتر بدین صورت عمل می کند که به بر روی سطح ماده موجود در مخزن قرار گرفته و به صورت مکانیکی میزان سطح مایع را نشان می دهد. شایان ذکر است که از اعداد و ارقام به دست آمده در ترنسمیتر می توان در محاسبات صنعتی و پالایشگاهی نیز استفاده کرد.

شرکت تامین کننده لول ترنسمیتر در تهران - ایمن کنترلز
ایمن کنترلز برترین عرضه کننده لول ترنسمیتر با بیش از ۱۰ سال سابقه درخشان – ایمن کنترلز

نحوه عملکرد لول ترنسمیتر

تبدیل حالت مکانیکی به داده های دیجیتالی عاملی است که کارایی و نحوه عملکرد این دستگاه را تحت الشعاع قرار می دهد. اغلب ترنسمیتر ها دارای یک مدار الکترونیکی هستند که در فرایند اندازه گیری به کار گرفته می شود. حرکات مکانیکی لول ترنسمیتر توسط این مدار به جریان الکتریکی تبدیل می شود.

سطح فاکتور ها و مواردی این فاکتور ها را تحت تاثیر قرار می دهند، در زمان نصب ترنسمیتر و قبل از استفاده از آن کالیبره می شوند. به بیان دیگر دستگاه صفر می شود.
نتایج حاصل از تغییرات سطح سیال یا جامدات توده ای مانند انواع پودر ها درون مخزن با ایجاد فشار مکانیکی و تاثیر آن بر روی سنسور و حسگر دستگاه مشخص می شود. تغییر در حالت ثابت سنسور یک مدار الکترونیکی در داخل دستگاه ایجاد می کند. برآیند این تغییرات به صورت اعداد و داده های دیجیتالی بر روی دستگاه نشان داده می شود. بنابراین لول ترنسمیتر ها به عنوان ابزار سنجش و نظارت بر سطح مواد موجود درمخزن ها، تانکر ها، سیستم های لوله کشی و انواع ظروف ذخیره سازی دانسته می شوند.

انواع ترانسمیتر سطح | شرکت تامین کننده لول ترنسمیتر در تهران

 1. هیدرواستاتیک
 2. خازنی
 3. راداری
 4. مغناطیسی
 5. التراسونیک
 6. دیسپلیسری
 7. اختلاف فشار

لول ترنسمیتر هیدرواستاتیک

این نوع از ترنسمیتر ها ابزار سنجش و اندازه گیری فشار وارد بر بدنه مخزن که ناشی از مواد موجود در آن است، به کار برده می شود. بدین صورت می تواند میزان سطح سیالات مخزن را تعیین کنند. بدیهی است که با افزایش حجم مایع در مخزن، فشار وارد بر بدنه آن بیشتر می شود. این روش یکی از رایج ترین دستگاه های تشخیص سطح در مخازن پر است.

لول ترنسمیتر خازنی

نحوه عملکرد ترنسمیتر های سطح خازنی مبتنی بر ظرفیت خازن است. خازن وسیله ای است که در فرایند ذخیره سازی انرژی کاربرد دارد. کنترل کننده های موجود بر روی سطح خازن، قادر به اندازه گیری میزان انرژی ذخیره شده بر حسب واحد فاراد می باشند.

برای افزایش عملکرد خازن باید فضای بین صفحات آن عایق باشد. در صورتی که ماده ای رسانا میان صفحات خازن قرار گیرد، سبب برقراری یک اتصال کوتاه الکتریکی می شود. در نتیجه، خازن از یک میله پروب فلزی و محافظ بیرونی (صفحه های رسانا) در اطراف محیط عایق دی الکتریک تشکیل شده است.

از کاربرد های لول ترنسمیتر های خازنی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. صنعت آب فاضلاب
 2. فرآوری شیمیایی و ذخیره سازی
 3. سیستم های برودتی
 4. فرآورده های نفتی

لول ترنسمیتر راداری

ترنسمیتر های سطح راداری همانطور که از نامشان پیداست، با استفاده از انتشار امواج رادیویی میزان سطح ماده درون مخزن را اندازه گیری می کند. به همین خاطر نصب آن ها در قسمت بالای مخازن انجام می شود.
این نوع از ترنسمیتر، سیگنال راداری را به درون مایع موجود در مخزن ارسال می کند. سپس با دریافت سیگنال بازتاب شده، اختلاف زمان رفت و برگشت سیگنال را محاسبه می کند. از این طریق می تواند میزان سطح مخزن را اندازه گیری کرده و مشخص کند.

شرکت تامین کننده لول ترنسمیتر در تهران - ایمن کنترلز
عرضه انواع لول ترنسمیتر با قیمت مناسب در ایمن کنترلز

لول ترانسمیتر مغناطیسی

این لول ترنسمیتر به کمک یک جسم مغناطیسی معلق در یک شناور بر روی ستون کمکی باریکی برای جلوگیری از حرکات بیش از حد شناور میزان سطح مخزن را اندازه می گیرد.

با قرارگیری شناور روی مایع درون مخزن دستگاه مغناطیسی تمامی حرکات شناور را تحت نظر قرار می دهد و دائماً اندازه گیری می کند.

لول ترانسمیتر التراسونیک

مبدل اولتراسونیک با قرارگیری در بالای مخزن یا نزدیکی آن به ارسال پالس اولتراسونیک می پردازد. برخورد پالس به سطح مایع سبب بازتاب مجدد آن می شود. سنسور موجود در این دستگاه بر اساس اختلاف زمان بین پالس ارسالی و بازتاب شده، مقدار سطح را محاسبه می نماید.

لول ترانسمیتر دیسپلیسری

لول ترانسمیتر دیسپلیسری مطابق با قانون ارشمیدس (نیروی شناوری) عمل می کند. تعیین سطح با دانسیته مایعات با تغییر جریان از ۴ تا ۲ میلی آمپر امکان پذیر است. در این صورت از طریق پروتکل هارت می توان به اطلاعات پرسسوری دسترسی پیدا کرد.

لول ترانسمیتر اختلاف فشار

در مخازن سر بسته و تحت فشار، این ترنسمیتر با اندازه گیری میزان اختلاف فشار بین دو نقطه و از طریق فرمول مخصوص محاسبه فشار میزان ارتفاع مخزن محاسبه می کند. بنابراین مقادیر خروجی به صورت ۴ تا ۲۰ میلی آمپر بر روی نمایشگر نشان داده می شود.

سخن پایانی

امروزه لول ترنسمیتر ها به عنوان ابزاری دقیق برای سنجش و تعیین سطح سیالات و جامدات توده ای درون مخازن، تانکر ها و انواع ذخیره ساز ها مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه در بخش کنترل فرآیند های صنعتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
ما در این محتوا ایمن کنترلز را به عنوان بهترین شرکت تامین کننده لول ترنسمیتر در تهران به شما معرفی کردیم.

شرکت ایمن کنترلز فرایند کامل را از طراحی الکتریکی، مهندسی و آزمایش گرفته تا راه اندازی و تحویل محصول نهایی مدیریت و سازماندهی می کند. ما با طیف وسیعی از تجهیزات اندازه گیری سطح و فشار سر و کار داریم. بنابراین این امر منجر به زمان چرخش سریع در تأمین نیاز های تجاری شما می شود.

شرکت ابزار دقیق ایمن کنترلز، آماده ارائه خدمات و مشاوره در زمینه تامین تجهیزات اندازه گیری سطح و تامین انواع ترنسمیتر های سطح ( لول ترنسمیتر ) به شما سروران گرامی می باشد.

با تشکر از همراهی شما ، منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.

راه های ارتباطی با ما

آدرس دفتر مرکزی : تهران – سهروردی – خیابان بهار شیرازی – روبروی اداره پست – مجتمع امین – طبقه ۷ – واحد ۲۷

۰۲۱۸۸۸۱۱۱۳۲

۰۲۱۸۸۳۴۴۱۱۲

۰۹۱۲۹۲۲۳۳۰۶

۰۹۱۲۹۵۳۶۴۶۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *