قیمت گیج فشار به عوامل گوناگونی بستگی دارد و به همین جهت ممکن است که فرد در طول زمان با نرخ ‌های مختلفی مواجه شود. یکی از فاکتور های تاثیرگذار در تعیین نرخ این محصول نوع دستگاه خواهد بود. همان طور که می ‌دانید امروزه تولید کنندگان زیادی سازنده و عرضه کننده گیج ‌های فشار هستند، بنابراین می ‌توان گفت که به میزانی که این محصول پیشرفته ‌تر باشد با قیمت بالا تری نیز خرید و فروش می ‌شود‌.

از آن جایی که گیج‌ های فشار در برند های مختلفی مشاهده می ‌شوند، باید گفت که مارک‌ های شناخته شده و معروف محصولات خود را با قیمت ‌های بیشتری عرضه می ‌کنند. گیج ‌های فشار را می توان به دو گروه خشک و روغنی تقسیم نمود که محصولات روغنی به دلیل کارایی بیشتر با قیمت بالا تری به فروش می ‌رسند. میزان دقت دستگاه و نوع عملکرد آن عامل تاثیرگذار دیگری است که در تعیین قیمت این وسیله نقش اساسی دارد.

با توجه به افزایش و یا کاهش نرخ تورم و دلار طبیعی است که شاهد تغییراتی در قیمت این گیج‌ ها باشید. ایرانی و یا خارجی بودن گیج فشار نیز نقش مهمی در تعیین قیمت آن خواهد داشت. معمولاً محصولات خارجی نسبت به نمونه ‌های ایرانی با قیمت بیشتری عرضه می ‌شوند.

 

قیمت گیج فشار

گیج فشار دیجیتال

گیج فشار دیجیتال همان طور که می ‌دانید وسیله‌ ای است که برای اندازه‌گیری فشار به کار برده می ‌شود. این وسیله کاربردی می ‌تواند فشار وارد شده به دستگاه را به سیگنال الکتریکی تبدیل نموده و در نهایت محدوده فشار را به صورت عدد روی صفحه نمایشگر به شما نشان بدهد. تولید کنندگان این کالا از سنسور های مختلفی برای ساخت گیج‌ ها استفاده می ‌کنند.

قیمت گیج فشار

معمولاً برای ساخت فشارسنج‌ های دیجیتال از سنسور های سرامیکی و یا خازنی استفاده می ‌نمایند، در صورتی که برای تولید گیج ‌های فشار عقربه ‌ای از تکنولوژی بوردون تیوب و یا دیافراگم استفاده می ‌کنند. با توجه به این که گیج فشار دیجیتال می ‌تواند محدوده فشار را به صورت دقیق ‌تر و از طریق عدد نمایش بدهد طبیعی است که با قیمت بالا تری عرضه شود‌.

از آن جایی که این محصول دقت بالایی دارد، در آزمایشگاه‌ های کالیبراسیون به وفور مورد استفاده قرار می‌ گیرد. در محیط ‌هایی که حساسیت فرآیند مورد نظر بسیار بالا است به شما عزیزان پیشنهاد می ‌کنیم که از گیج فشار دیجیتال استفاده کنید تا بتوانید مقدار دقیق فشار را به دست بیاورید‌. به دلیل بالا بودن سطح کیفیت گیج فشار دیجیتال معمولاً در سیستم‌ های پزشکی و آزمایشگاهی برای اندازه‌گیری فشار از آن استفاده می ‌شود.

 

گیج فشار

گیج فشار هوا

گیج فشار هوا همان طور که از نام آن مشخص است برای اندازه‌گیری فشار هوا قابل استفاده می ‌باشد و به دلیل قیمت مقرون به صرفه ‌ای که دارد در صنایع گوناگون از آن استقبال می ‌شود. انتخاب صحیح یک گیج فشار مناسب از اهمیت زیادی برخوردار خواهد بود که بستگی به شرایط محیطی خواهد داشت و بهتر است که انتخاب آن را به افراد متخصص و متبحر در این زمینه بسپارید.

معمولاً زمانی که از گیج فشار هوا صحبت می ‌شود، وسیله ‌ای که با حرکت یک عقربه میزان فشار را به شما نشان می ‌دهد را در ذهن خود مجسم می ‌کنید. این کالا گیج فشار عقربه ‌ای و یا آنالوگ می ‌باشد که نقش بسیار مهمی را در صنایع گوناگون ایفا می‌ کند. در حقیقت ساختار مکانیکی این وسیله به گونه ‌ای طراحی شده که با وارد شدن فشار، عقربه حرکت نموده و مقدار این پارامتر را به شما نشان می ‌دهد.

 

اجزای گیج فشار

گیج فشار از اجزای گوناگون تشکیل شده است که هر یک نقش مهمی را در این وسیله ایفا می ‌کنند. به عنوان مهمترین اجزای گیج فشار می ‌توان به موارد زیر اشاره نمود‌.

بدنه یا هوزینگ

به طور کلی می ‌توان گفت که جنس بدنه گیج با محیط رابطه مستقیمی دارد. به میزانی که شرایط محیط خشن ‌تر و سخت ‌تر باشد لازم است که بدنه گیج نیز مقاوم ‌تر و مستحکم ‌تر باشد‌. معمولاً از گیج‌ های دارای بدنه استیل و یا آلومینیوم در مصارف ساختمانی استفاده می ‌شود و گیج‌ های دارای بدنه پلی پروپین و فولاد ضد زنگ را جهت مصارف صنعتی انتخاب می ‌کنند.

منفذ ورودی یا شیر ورودی

همه مانومتر ها دارای شیر ورودی نیستند، اما برخی در از آن ها منفذ ورودی همراه با یک درپوش در قسمت بالای فشارسنج قرار گرفته است. وظیفه اصلی این قطعه اجازه ورود و پر کردن فشارسنج با مایع پر کننده خواهد بود.

مایع پرکن

در صورتی که لرزش دستگاه بالا باشد به منظور جلوگیری از آسیب به اجزای فشارسنج و نمایش دقیق محدوده فشار از مایع پرکن استفاده خواهد شد. نوع مایع استفاده شده با توجه به شرایط محیطی و میزان ویسکوزیته متفاوت بوده و شامل گلیسیرین و یا سیلیکون می ‌شود که این روغن ‌ها نیز هر یک گونه های مختلفی دارند‌‌.

عنصر حسگر اندازه گیری فشار

از طریق این عنصر حسگر فشار گاز و یا مایع به یک جابجایی مکانیکی تبدیل می ‌شود و در نهایت شما عزیزان شاهد حرکت عقربه روی یک صفحه مدرج خواهید بود.

همان طور که شما عزیزان نیز دریافتید فشارسنج دارای اجزا و قطعات مختلفی می ‌باشد که هر یک نقش مهمی را در این دستگاه دارند‌. نوع قطعات و تجهیزات استفاده شده برای ساخت این وسیله رابطه مستقیمی با قیمت گیج فشار دارد. به میزانی که سطح کیفیت مانومتر بالا تر باشد در نهایت این محصول با قیمت بیشتری به بازار های جهانی عرضه می ‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *