آشنایی با لیست قیمت ترانسمیتر فشار در تهران

ترانسمیتر های فشار از اجزای مهم و اساسی در سیستم های صنعتی می باشند. زیرا در اکثر سیستم های صنعتی مهم ترین مسئله کنترل کمیت دما و فشار می باشد. برای کنترل هر کمیتی اندازه گیری آن مهم ترین مسئله می باشد. پرشر ترانسمیتر یا سنسور اندازه گیری فشار به ما کمک می کنند تا کمیت فشار را به راحتی اندازه گیری کنیم.ترانسمیتر ها دارای انواع مختلفی می باشند به همین دلیل باید به لیست قیمت ترانسمیتر فشار توجه کنید تا بهترین ترانسمیتر را متناسب با نیاز خود در صنایع تهیه کنید.

سروران گرامی جهت مطالعه ادامه مطالب ۴ دقیقه ای ذیل با ما همراه باشید.

ترانسمیتر فشار چیست؟

امروزه ترانسمیتر ها یکی از تجهیزات بسیار مهم در سیستم اتوماسیون صنعتی می باشند. این ترانسمیتر ها اطلاعاتی نظیر اختلاف فشار، میزان حرارت و غیره را به صورت یک سیگنال به مرکز کنترل ارسال می کنند. یکی از تجهیزات پرکاربرد در ابزار دقیق استفاده از ترانسمیتر فشار می باشد. از ترانسمیتر ها برای کنترل فرآیند های صنعتی استفاده می کنند. وظیفه ترانسمیتر ها اندازه گیری فشار گاز یا مایع در کلیه فرآیند های صنعتی می باشد.

ترانسمیتر فشار، فشار را در صنایع کنترل می کند و زمانی که این مقدار مشخص شد، این مقدار را به نمایش می گذارد. از این ترانسمیتر ها برای اندازه گیری مقادیر سطح مایعات در مخازن نیز استفاده می شود.

نصب ترانسمیتر ها

معمولاً ترانسمیتر ها را روی لوله ها و مخازن محوطه ای که قرار است اندازه گیری شود، نصب می کنند. بهتر است بدانید ترانسمیتر ها از سه قسمت اصلی تقویت کننده، مبدل (ترانسدیوسر) و سنسور ساخته می شوند.

ساختار داخلی ترانسمیتر های فشار

ساختار داخلی ترانسمیتر های فشار را به صورت زیر بیان می کنیم.

 1. مانومتر
 2.  المان های فشار نوع مکانیکی
لیست قیمت ترانسمیتر فشار - ایمن کنترلز
فروش ترانسمیتر فشار با بهترین قیمت در تهران – ایمن کنترلز

مانومتر

مانومتر دستگاه بسیار ساده ای است که از آن برای اندازه گیری فشار در فرآیند های صنعتی استفاده می کنند. دستگاه مانومتر یک تیوب پر از مایع می باشد که با اعمال یک فشار گاز، ارتفاع مایع درون آن به تناسب تغییر می کند. وظیفه دستگاه های مانومتر اندازه گیری فشار در واحد هایی از ارتفاع مایع می باشد. بهتر است بدانید در واقع مانومتر یک دستگاه اندازه گیری فشار تفاضلی می باشد. دستگاه مانومتر با تغییر مکان ارتفاع ستون مایع، اختلاف بین دو فشار را نشان می دهد.

المان های فشار نوع مکانیکی

بیشتر المان ها، فشار سیال را به نیرو تبدیل می کنند. اگر المان ها مهار نشده و آزاد باشند، به دلیل خاصیت ارتجاعی بودن ذاتی آن ها، این المان ها متناسب با اعمال فشار یک حرکتی را ایجاد می کنند. حال المان های سنجش فشار نوع مکانیکی را به صورت زیر بیان می کنیم.

 1. بیلوز
 2. دیافراگم
 3. لوله بوردون
بیلوز

بیلوز یک آکاردئون می باشد که افزایش فشار درون آن باعث دراز شدن آن می شود.

دیافراگم

دیافراگم یک صفحه نازک می باشد که تحت فشار سیال به طرف خارج خمیده می شود. بیشتر دیافراگم ها از فلز ساخته می شوند.

لوله بوردون

لوله بوردون از یک آلیاژ فلزی فنر مانند ساخته می شود. لوله بوردون را به شکل یک دایره که به داخل خمیده  شده است، می سازند. زمانی که به لوله بوردون یک فشار داخلی وارد شود باعث می شود که این لوله بوردون صاف و راست شود. حال لوله بوردون از شکل اصلی و خمیده بودن به شکل صاف و راست تبدیل می شود. در اکثر ترانسمیتر های فشار از یک دیافراگم به عنوان المان سنجش فشار استفاده می کنند.

المان های اندازه گیری فشار در ترانسمیتر فشار | لیست قیمت ترانسمیتر فشار

ترانسمیتر فشار برای اندازه گیری دقیق فشار، مکانیزم های متفاوتی را به کار می برد. حال می توان از المان های گونا گونی برای اندازه گیری فشار در ترانسمیتر ها استفاده کرد. بهتر است بدانید هر یک از این المان ها دارای مزایایی می باشند. هر کدام از این ترانسمیتر های فشار دارای لیست قیمت های متفاوتی می باشند. در نتیجه بعضی از المان های اندازه گیری فشار را به صورت زیر بیان می کنیم.

 1. استرین گیج
 2. سنسور خازنی
 3. سنسور پیزو الکتریک
 4. سنسور پیزو رزستیو
لیست قیمت ترانسمیتر فشار - ایمن کنترلز
بهترین قیمت فروش ترانسمیتر فشار با کیفیت – ایمن کنترلز

انواع ترانسمیتر فشار | لیست قیمت ترانسمیتر فشار

انواع ترانسمیتر های فشار را به صورت زیر بیان می کنیم. هر کدام از این ترانسمیتر ها دارای قیمت های متفاوتی می باشد و می توان این قیمت ها را در یک لیست نشان داد.

 1. ترانسمیتر فشار به همراه نمایشگر
 2. ترانسمیتر فشار مخصوص محیط های انفجاری
 3. ترانسمیتر فشار تفاضلی
 4. ترانسمیتر فشار هوشمند
 5. ترانسمیتر فشار پایین
 6. ترانسمیتر فشار صنعتی
 7. ترانسمیتر فشار قلمی

بهتر است بدانید دسته ای از ترانسمیتر های فشار وجود دارند که برای اندازه گرفتن شکل پویای تغییرات سریع فشار طراحی می شوند. به عنوان مثال می توان این گونه بیان کرد که از این نوع ترانسمیتر های فشار برای اندازه گرفتن فشار احتراق سیلندر موتور و یا گاز توربین استفاده می کنند.

نکات مهم در انتخاب ترانسمیتر های فشار | لیست قیمت ترانسمیتر فشار

در انتخاب و خرید ترانسمیتر های فشار باید به نکات زیر توجه کنید. هر کدام از این ویژگی ها در قیمت تمام شده ترانسمیتر ها بسیار موثر می باشد و می توان قیمت نهایی این ترانسمیتر ها را در یک لیست مشخص کرد.

 1. منفی یا مثبت بودن فشار
 2. دقت وسیله
 3. مطلق یا نسبی بودن فشار
 4. محدوده اندازه گیری فشار
 5. نوع خروجی لازم
 6. نوع خورندگی ماده

کاربرد های ترانسمیتر فشار

کاربرد های ترانسمیتر فشار را به صورت زیر بیان می کنیم.

 1. اندازه گیری فشار
 2. اندازه گیری ارتفاع از سطح دریا
 3. اندازه گیری جریان
 4. اندازه گیری ارتفاع / عمق

سخن پایانی

در صنایع های بسیار بزرگ برای این که احتمال خطا بسیار پایین بیاید از ترانسمیتر های فشار که جزء تجهیزات ابزار دقیق می باشند، استفاده می شود.

برای کنترل فرآیند های صنعتی از ترانسمیتر های فشار استفاده کنید تا با دقت بالاتری کلیه کمیت ها اندازه گیری شوند.

شرکت ایمن کنترلز چندین سال است که در زمینه تولید و فروش انواع ترنسمیتر فشار فعالیت می کند.

ترانسمیتر ها دارای مدل های متفاوتی می باشند و با استفاده از لیست قیمت ترانسمیتر فشار می توان با کیفیت ترین ترانسمیتر فشار را تهیه کرد.

جهت خرید انواع ترنسمیتر فشار با قیمت مناسب می توانید با مشاوره رایگان مشاوران ما در ایمن کنترلز ارتباط برقرار کنید.

از همراهی شما سروران گرامی سپاس گزاریم.
تحریریه ایمن کنترلز

راه های ارتباطی

آدرس دفتر مرکزی : تهران – سهروردی – خیابان بهار شیرازی – رو به روی اداره پست – مجتمع امین – طبقه ۷ – واحد ۲۷

۰۲۱۸۸۸۱۱۱۳۲

۰۲۱۸۸۳۴۴۱۱۲

۰۹۱۲۹۲۲۳۳۰۶

۰۹۱۲۹۵۳۶۴۶۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *