شرکت تامین تجهیزات ضد انفجار در تهران

احتراق های ناخواسته قدیمی تر از بشر هستند. تخلیه های جوی، رعد و برق، باعث تحریک آتش سوزی مدت ها قبل از راه رفتن انسان ها بر روی زمین شد. در سال ۱۷۵۳ اولین هادی رعد و برق اختراع شد. در واقع شروعی برای تولید تجهیزات ضد انفجار ، که در نتیجه آن خطرات الکترواستاتیک کاهش پیدا کردند. شرکت ایمن کنترل سهند با بیش از ۱۰ سال فعالیت در زمینه تامین تجهیزات ضد انفجار همواره سعی بر ارائه بهترین محصولات ایمن را داشته و این رسالت همچنان ادامه دارد.

روشنایی در معدن همچنین برای سالهای متمادی خطر بالاتری برای ایجاد مجدد آتش سوزی محسوب می شود. زیرا هوای معدن مخلوط با متان – به اصطلاح ریدامپ فی – قادر به ایجاد انفجارهایی بود که منابع اشتعال کافی قوی وجود داشته باشد. در سال ۱۸۱۵ سرهمفری دیوی اولین چراغ ایمنی معدن را که یک وسیله غیر الکتریکی برای استخراج معدن است، معرفی کرد.

در قرن نوزدهم، تجهیزات الکتریکی به صنعت و خانوارها وارد شد. بلافاصله پس از آن، وقوع متان و گرد و غبار زغال سنگ در استخراج زغال سنگ سخت باعث توسعه اصول محافظت از انفجار الکتریکی می شود.

مزایای برق به حدی قانع کننده بود. که کار فشرده ای برای یافتن راهی برای جلوگیری از اطمینان از تماس بین جو انفجاری و منابع اشتعال. که ناشی از استفاده از تجهیزات الکتریکی است. و در نتیجه جلوگیری از انفجار انجام شد.

پس از تجربیات تلخ در آغاز، وقوع انفجارهای فیبر نوری بسیار کاهش یافته. و از تجهیزات الکتریکی کاملاً نظارت شده با استانداردهای ایمنی بسیار بالا استفاده شد.
خوشبختانه امروز، تعداد حوادث ناشی از منابع احتراق الکتریکی کم شده است.

تامین تجهیزات ضد انفجار | ایمن کنترلز
مشاوره تخصصی در زمینه تامین تجهیزات ضد انفجار – ایمن کنترلز

بررسی اقتصادی تجهیزات ضد انفجار

هزینه های توسعه و تولید و مقررات قانونی موفقیت آمیز و غالبا ثابت شده است. در پاسخ به این سوال که “آیا چنین هزینه هایی قابل توجیه است” باید با بله پاسخ داده شود. هرگونه غفلت با بی احتیاطی مقصر است. متأسفانه هنوز هم نمونه های بی شماری از انفجارها وجود دارد که آثار مخربی را بر روی انسان، محیط و گیاهان نشان می دهد.

راه حل های مربوط به منابع اشتعال. به عنوان حفاظت ثانویه از انفجار و اولویت با آنچه که به عنوان محافظت اولیه در برابر انفجار در نظر گرفته می شود، داده می شود. تمرکز توجه بر استفاده از مواد قابل انعطاف که توانایی تشکیل جو انفجاری را ندارند.

حفاظت از انفجار

انفجار

انفجار به عنوان یک واکنش ناگهانی شامل یک واکنش سریع اکسیداسیون فیزیکی یا شیمیایی. یا پوسیدگی ایجاد افزایش دما یا فشار یا هر دو به طور همزمان تعریف می شود. آشنا ترین واکنش ها واکنش های گازهای قابل اشتعال، بخارات یا گرد و غبار با اکسیژن موجود در هوا است.

اساس انفجار

به طور معمول، برای وقوع انفجارها در هوای جوی، سه عامل باید همزمان وجود داشته باشد:

در مکانهای تولید و کار، مناطق خطرناک می توانند هر جا که دو شرط اولیه انفجار برآورده شود ، توسعه پیدا کنند. مناطق خطرناک معمول در کارخانه های شیمیایی، پالایشگاه ها، کارخانه های مینا کاری، کارگاه های رنگ آمیزی، تجهیزات تمیز کردن، آسیاب ها و فروشگاه های محصولات آسیاب شده و سایر گرد و غبار قابل احتراق، در تأسیسات مخزن و مناطق بارگیری برای گازهای قابل اشتعال، مایعات و مواد جامد تشکیل می شود.

دو عامل اول – ماده قابل اشتعال و هوا – باید به مقدار کافی وجود داشته باشند تا جو انفجاری ایجاد کنند. تعاریف قانونی حفاظت از انفجار، که از مقررات بهداشت و ایمنی در محل کار گرفته شده است، مربوط به محل کار است. به همین دلیل، محافظت از انفجار به طور کلی محدود به توصیف واکنش با اکسیژن در هوا است. واکنشهای اکسیداسیون به طور معمول شامل افزایش گرما و فشار است و بنابراین معیارهای انفجار را برآورده می کند.

به طور کلی فرض بر این است که حجم ۱۰ لیتر مخلوط انفجاری در یک فضای بسته می تواند باعث آسیب به ویژه برای افراد شود. به همین دلیل، هر منطقه ای که چنین حجمی از مخلوط مواد منفجره بتواند جمع شود به عنوان یک فضای بالقوه انفجاری توصیف می شود.

بخشی از طبقه بندی مناطق خطرناک

منطقه ۱

مکانی که در آن جو انفجاری متشکل از مخلوطی با هوا از مواد قابل اشتعال به شکل گاز، بخار یا غبار به طور مداوم یا برای مدت طولانی یا به طور مداوم وجود داشته باشد.

منطقه ۲
مکانی که در آن یک جو انفجاری متشکل از مخلوطی با هوا از مواد قابل اشتعال به شکل گاز، بخار یا غبار به احتمال زیاد در عملکرد عادی گاهی اوقات رخ می دهد.

منطقه ۳
مکانی که در آن جو انفجاری متشکل از مخلوطی با هوا از مواد قابل اشتعال به شکل گاز، بخار یا غبار به احتمال زیاد در عملکرد عادی رخ نمی دهد. اما در صورت وقوع فقط برای مدت کوتاهی ادامه خواهد یافت.

تمام الزامات قابل اجرا به طور کلی برای تجهیزات عملیاتی در استانداردهای زیر خلاصه می شود.
– EN IEC 60079-0 برای دستگاه های الکتریکی (گازها ، بخارات و گرد و غبار)
– EN IEC 13463-1ff برای تجهیزات غیر الکتریکی
– EN ISO 80079-36، -۳۷ برای تجهیزات غیر الکتریکی (جدید)
استانداردهای حفاظت از احتراق می توانند این الزامات را تکمیل یا لغو کنند.

الزامات حفاظت یکنواخت در مورد انواع مختلفی از حفاظت مانند محافظت در برابر شارژ الکترواستاتیک، تهیه پیوند بالقوه برای محفظه های فلزی یا مقاومت مکانیکی در برابر ضربه، در این استاندارد تحت شرایط عمومی مهندسی خلاصه می شود. در این حالت، استانداردهای منفرد و خاص می توانند الزامات سختگیرانه تر و یا ضوابط کمتری را ایجاب کنند.

تامین تجهیزات ضد انفجار | ایمن کنترلز
تامین و فروش تجهیزات ضد انفجار توسط مهندسین مجرب ایمن کنترلز

طراحی مهندسی پیاده سازی تجهیزات ضد انفجار

مهندسان طراحی ما از نرم افزار اتوکد که استاندارد صنعت است برای تهیه نقشه های سفارشی دقیق بر اساس مشخصات شما استفاده می کنند. این امر همچنین منجر به زمان چرخش سریع در انجام هرگونه اصلاح در نقشه ها می شود. ما همچنین در مورد روشهای مختلفی که می توانید محصولات مختلف ضد انفجار را که برای نیازهای شما حمل می کنیم سفارشی و پیکربندی کنید. مشاوره تخصصی ارائه خواهیم داد. پس از تأیید نقشه ها، مرحله تولید-آزمایش بعدی میباشد.

جعبه اتصال ثابت، جعبه ترمینال و محفظه ها

تمام محفظه های ضد انفجار، روشنایی یا جعبه های توزیع نیروی برق با استفاده از آخرین فن آوری ها، مکانیکی و الکتریکی، با استفاده از موادی که در بیشتر محیط های خورنده مقاومت می کنند. و یک راه حل عملکرد مدرن و سرمایه گذاری طولانی مدت را ایجاد می کنند، تولید می شوند.

جعبه اتصال آلومینیوم (سابق) EJB-A

محفظه های سری EJB A Ex d به طور معمول در کارخانه های شیمیایی و پتروشیمی، سکوهای دریایی، پالایشگاه ها و هر صنعت دیگری که جوهای خطرناک (گاز و گرد و غبار قابل احتراق) وجود دارد استفاده می شود. طیف وسیعی از جعبه های اتصال ثابت EJB برای پاسخگویی به نیازهای اصلی توزیع، نظارت بر قدرت طراحی شده است.

جعبه اتصال SS316 (سابق) EJB-S

محفظه های EJB S سری Ex d معمولاً در کارخانه های شیمیایی و پتروشیمی، سکوهای برون ساحلی، پالایشگاه ها و هر صنعت دیگری که جوهای خطرناک (گاز و گرد و غبار قابل احتراق) وجود دارد استفاده می شود. محدوده جعبه های اتصال ضد انفجار EJB S برای پاسخگویی به نیازهای اصلی توزیع نیرو، نظارت بر …

جعبه اتصال و ابزار دقیق آلومینیوم (سابق) CSD

محفظه های سری CSD Ex D محفظه های سری CSD Ex d معمولاً در کارخانه های شیمیایی و پتروشیمی، سکوهای برون ساحلی، پالایشگاه ها و هر صنعت دیگری که به طور بالقوه جوهای خطرناک (گاز و گرد و غبار قابل احتراق) وجود دارد، استفاده می شود. محدوده CSD جعبه های اتصال ضد انفجار برای پاسخگویی به نیازهای اصلی برق طراحی شده است …

جعبه اتصال و ترمینال (سابق) GUA

جعبه های اتصال انفجار سری GUA به طور معمول در کارخانه های شیمیایی و پتروشیمی، سکوهای برون ساحلی، پالایشگاه ها و هر صنعت دیگری که اتمسفرهای خطرناک (گاز و گرد و غبار قابل احتراق) وجود دارد نصب می شوند.

اثبات انفجار و تجهیزات الکتریکی

ما فرایند کامل را از طراحی الکتریکی، مهندسی، آزمایش، راه اندازی و همچنین تحویل محصول نهایی کنترل می کنیم.

صرف نظر از اندازه پروژه، تیم مجرب و متخصص متخصص برق ضد انفجار ما بی وقفه با شما در تامین تجهیزات ضد انفجار همکاری خواهند کرد تا به نتایج مطلوب پروژه خود برسند. ما با طیف وسیعی از محصولات ضد انفجار و لوازم جانبی موجود در انبارهای محلی سرو کار داریم. بنابراین این امر منجر به زمان چرخش سریع در تأمین نیازهای تجاری شما می شود. همچنین ممکن است در اینجا بیشتر درباره ما بخوانید.

شرکت ابزار دقیق ایمن کنترلز ، آماده ارائه خدمات و مشاوره در زمینه تامین تجهیزات ضد انفجار و تامین انواع ابزار دقیق پالایشگاهی و شرکتهای پتروشیمی به شما سروران گرامی میباشد.

با تشکر از همراهی شما ، منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.

راههای ارتباطی با ما

آدرس دفتر مرکزی : تهران – سهروردی – خیابان بهار شیرازی – روبروی اداره پست – مجتمع امین – طبقه ۷ – واحد ۲۷

۷۷۵۲۶۷۸۳ – ۰۲۱
۷۷۵۳۱۹۰۶ – ۰۲۱
۰۹۳۹۵۱۸۸۱۶۴