پیش نیازهای شناخت بهترین تامین کننده ابزار دقیق در تهران

ابزار دقیق شاخه ای از مهندسی است که با اندازه گیری و کنترل سروکار دارد. طبق ISA یا همان جامعه اتوماسیون ابزارسنجی و سیستم ها که در گذشته به عنوان جامعه ابزارآلات آمریکا شناخته می شد، تعریف رسمی ابزار دقیق، مجموعه ای از ابزارها و کاربرد آنها با هدف مشاهده، اندازه گیری و کنترل میباشد، شرکت ابزار دقیق ایمن کنترلز ، بهترین شرکت ابزار دقیق در تهران با بهره گیری از کارشناسان مجرب آماده ارائه خدمات به متقاضیان گرامی میباشد.

ابزار وسیله ای است که متغیرهای فیزیکی فرآیند مانند جریان، دما، سطح یا فشار و غیره را اندازه گیری یا دستکاری می کند. ابزارها شامل سازه های متنوعی هستند که می توانند به سادگی دریچه ها و فرستنده ها و به همان اندازه تحلیل گرها پیچیده باشند. ابزارها اغلب شامل سیستم های کنترل فرآیندهای متنوع هستند. کنترل فرآیندها یکی از شاخه های اصلی ابزار دقیق است.

ابزار دقیق کنترلی شامل وسایلی مانند سلونوئید، شیرآلات، قطع کننده های مدار و رله ها است. این دستگاه ها قادر به تغییر یک پارامتر میدانی و فراهم کردن قابلیت کنترل از راه دور یا خودکار هستند.

فرستنده ها دستگاه هایی هستند که سیگنال آنالوگ تولید می کنند، معمولاً به شکل سیگنال جریان الکتریکی ۴-۲۰ میلی لیتر است. اگرچه گزینه های دیگر با استفاده از ولتاژ، فرکانس یا فشار امکان پذیر است.

این سیگنال می تواند برای کنترل مستقیم سایر ابزارها استفاده شود، یا می تواند به یک سیستم PLC ،DCS ،SCADA یا نوع دیگر کنترل کننده رایانه ای ارسال شود، جایی که می تواند به مقادیر قابل خواندن تفسیر شود و برای کنترل سایر دستگاه ها و فرایندها در سیستم استفاده شود.

ابزار دقیق در جمع آوری اطلاعات از زمینه و تغییر در پارامترهای زمینه نقش بسزایی دارد و به همین ترتیب قسمت اصلی حلقه های کنترل میباشد.

اندازه گیری

از ابزار می توان برای اندازه گیری پارامترهای خاص میدان استفاده کرد (مقادیر فیزیکی):

این مقادیر اندازه گیری شده ممکن است شامل موارد زیر باشد:

فشار، دیفرانسیل یا استاتیک، جریان، دما، سطح، چگالی، ویسکوزیته، تابش، ابزار دقیق فرآیند و … لیست ادامه دارد.

کنترل

علاوه بر اندازه گیری پارامترهای میدانی، ابزار دقیق همچنین وظیفه تأمین توانایی اصلاح برخی پارامترهای زمینه را دارد.

بهترین شرکت ابزار دقیق در تهران - ایمن کنترلز
عرضه کننده انواع تجهیزات ابزار دقیق ایمن کنترل سهند – ( ایمن کنترلز )

اهمیت مهندسی ابزار دقیق برای بهترین شرکت ابزار دقیق در تهران

مهندسی ابزار دقیق، تخصص مهندسی متمرکز بر اصل و عملکرد ابزارهای اندازه گیری است که در طراحی و پیکربندی سیستم های خودکار در مناطقی مانند حوزه های الکتریکی و پنوماتیک و کنترل مقادیر اندازه گیری شده استفاده می شود.

آنها معمولاً برای صنایعی با فرآیندهای خودکار، مانند کارخانه های شیمیایی یا کارخانه های تولیدی، با هدف بهبود بهره وری، قابلیت اطمینان، ایمنی، بهینه سازی و پایداری سیستم کار می کنند. برای کنترل پارامترها در یک فرآیند یا در یک سیستم خاص، از دستگاه هایی مانند ریزپردازنده ها، میکروکنترلرها یا PLC استفاده می شود، اما هدف نهایی آنها کنترل پارامترهای یک سیستم است.

مهندسی ابزار دقیق به راحتی تعریف شده است زیرا کارهای مورد نیاز بسیار وابسته به دامنه هستند. نگرانی های یک متخصص در ابزار دقیق زیست پزشکی موشهای آزمایشگاهی نسبت به متخصص ابزار دقیق موشک بسیار متفاوت است.

نگرانی های مشترک هر دو انتخاب سنسورهای مناسب بر اساس اندازه، وزن، هزینه، قابلیت اطمینان، دقت، طول عمر، مقاومت محیطی و پاسخ فرکانسی است. بعضی از حسگرها به معنای واقعی کلمه در گلوله های توپخانه شلیک می شوند. دیگران انفجارهای هسته ای را حس می کنند تا از بین بروند. داده های حسگر همیشه باید ثبت، انتقال یا نمایش داده شوند. سرعت و ظرفیت ضبط بسیار زیاد است.

انتقال می تواند بی اهمیت باشد یا در صورت گیر کردن، مخفی، رمزنگاری شده و کم مصرف باشد. نمایش می تواند به صورت پیش پا افتاده ساده باشد و یا نیاز به مشاوره با کارشناسان عوامل انسانی دارد. طراحی سیستم کنترل از چیزهای بی اهمیت تا یک تخصص جداگانه متفاوت است.

مهندسان ابزار دقیق مسئول ادغام سنسورها با ضبط کننده ها، فرستنده ها، نمایشگرها یا سیستم های کنترل و تولید نمودار لوله گذاری و ابزار دقیق فرآیند هستند. آنها ممکن است نصب، سیم کشی و تهویه سیگنال را طراحی یا مشخص کنند. آنها ممکن است مسئول کالیبراسیون، آزمایش و نگهداری سیستم باشند.

هدف مهندس ابزار دقیق

هدف مهندس ابزار دقیق مفهوم سازی، طراحی، جزئیات، نگهداری و کنترل سیستم کنترل شلیک برای مشتری / صنعت خود میباشد. تغییر ذهنیت و انطباق دولت تلاش می کند تا ایمنی را در اولویت اول سود و تولید قرار دهد.

وقتی کلمه ایمنی می آید، ما معمولاً آن را با وسیله نقلیه ای که در حال رانندگی آن هستیم مقایسه می کنیم و ناگهان باید ترمز بکشیم. یک وسیله نقلیه خوب بدون لغزش و بدون آسیب رساندن به هیچ مسافری بلافاصله متوقف می شود.

بهترین شرکت ابزار دقیق در تهران چه محصولاتی ارائه میدهد؟ 

جریان

 1. فلومترهای کوریولیس (توده)
 2. فلومترهای توربین
 3. فلومترهای مغناطیسی
 4. جابجایی مثبت (PD)
 5. فلومترهای VORTEX
 6. زمان DOPPLER / TRANSIT
 7. فلومترهای ورودی
 8. روتامتر
 9. سوئیچ های فلو
 10. تجهیزات و خدمات کالیبراسیون

تحلیلی

 1. اندازه گیری PH / ORP
 2. قابلیت پذیری
 3. اکسیژن محلول
 4. رطوبت نسبی
 5. تجزیه و تحلیل برای کاربردهای آب
 6. کلر
 7. کلر ترکیب شده
 8. NH4 ،NO3 ،O3، فسفات، کدورت، سیلیکا، سدیم، هیدرازین
 9. قابلیت تولید اسید تخلیه شده
 10. قابلیت هدایت
 11. ردیابی مقاومت در برابر اکسیژن
 12. کل کربن ارگانیک

فشار

 1. فشارسنج ها/ کلیدها
 2. فرستنده های فشار
 3. فشار متفاوت
 4. CRYOGENIC
 5. O.E.M
 6. نوع قابل انعطاف
 7. سنجش فشار دیجیتال
 8. تجهیزات و خدمات کالیبراسیون

تجهیزات تصفیه آب

 1. نرم کننده ها
 2. فیلترها
 3. اسمز معکوس
 4. دستگاه های ضد عفونی کننده
بهترین شرکت ابزار دقیق در تهران | ایمن کنترل
مشاوره با بهترین کارشناسان فنی تولید ابزار دقیق

سطح

 1. اولترازونیک
 2. لوله حبابی
 3. نوع شناور مغناطیسی
 4. ظرفیت
 5. نوع فشار قابل انعطاف
 6. اختلاف فشار
 7. نوع شیر شناور
 8. سوئیچ های شناور
 9. الکترو اپتیک
 10. رادار

شیر ها

 1. شیر های عملیاتی دیافراگم
 2. شیر های سلنوئید
 3. شیر های شناور
 4. شیر های توپی
 5. شیر های پروانه
 6. شیر های گازدار

درجه حرارت

 1. THERMOCOUPLES و RTD’S
 2. سوئیچ های دما
 3. ترمولر و ترمومتر
 4. مادون قرمز

تجهیزات مکان های ناامن

 1. موانع ایمنی داخلی / جایگاه ها
 2. PURGE SYSTEMS X ، Y، Z
 3. محوطه های اثبات انفجار
 4. بازدارنده ها و منافذ شعله
 5. سیستمهای ورودی / خروجی از راه دور کاملاً ایمن
 6. حسگرهای کشف گاز

دنیای اتوماسیون مدرن

در دنیای مدرن امروز، هدف اصلی هر مدیریت کارخانه یا مالکیت کارخانه دستیابی به تولید ایمن و حداکثر از تجهیزات، ماشین آلات و دستگاه های آنها است. برای رسیدن به آن هدف، یکی از مهمترین مراحل دنبال کردن، نصب ابزار دقیق در فرایند میباشد.

هنگامی که ما از میان تجهیزات و ابزارهای شرکت های مدرن امروزی رد می شویم، بسیاری از فرستنده ها، سنجها، ترول ها، شیرهای کنترل، موتورها، شیرهای برقی و غیره را می یابیم. این همه چیزی نیست جز ابزار دقیق .

شرکت ابزار دقیق ایمن کنترلز ، به عنوان بهترین شرکت ابزار دقیق در تهران تامین کننده انواع ابزار دقیق پالایشگاهی و شرکتهای پتروشیمی به شما سروران گرامی میباشد.

با تشکر از همراهی شما ، منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.

راههای ارتباطی با ما

آدرس دفتر مرکزی : تهران – سهروردی – خیابان بهار شیرازی – روبروی اداره پست – مجتمع امین – طبقه ۷ – واحد ۲۷

۰۲۱۸۸۸۱۱۱۳۲

۰۲۱۸۸۳۴۴۱۱۲

۰۹۱۲۹۲۲۳۳۰۶

۰۹۱۲۹۵۳۶۴۶۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *