آشنایی با بهترین شرکت های طراحی سیستم های ایمنی در تهران

همانطور که می دانید، وجود سیستم های ایمنی برای جلوگیری از بروز حوادث بسیار حائز اهمیت می باشد. به همین دلیل طراحی سیستم های ایمنی باید به گونه ای باشد که به هنگام بروز حوادث احتمالی، کمترین آسیب را متحمل شود. این سیستم ها برای بسیاری از سازمان ها و مکان ها و وسایل های پر خطر بسیار مهم می باشد. این سیستم های ایمنی شامل مواردی همچون کنترل دسترسی، نظارت تصویری، زنگ هشدار نفوذ، سنسور های الکترونیکی، حفاظت در برابر آتش، مخابره داخل ساختمان، نظارت مرکزی می باشند.
به همین جهت در این مقاله قصد داریم تا بهترین شرکت های طراحی سیستم های ایمنی در تهران را بررسی کنیم.

 لطفا برای مطالعه ادامه مطالب ذیل با ما همراه باشید.

اهمیت وجود سیستم های ایمنی | بهترین شرکت های طراحی سیستم های ایمنی در تهران

به دلیل استفاده از مواد خطرناک در صنایع یا شرکت ها، رعایت ایمنی در آن مکان ها بسیار ضروری است. در بیشتر موارد در صنعت های خطرناک، از سنسور ها برای جلوگیری از انتشار تصادفی این مواد خطرناک استفاده می شود.

وجود سیستم های ایمنی می تواند از آسیب دیدگی یا فوت پرسنل و همچنین صدمه جدی به تجهیزات پردازشی جلوگیری کند. پس با استفاده از سیستم های ایمنی می توانید از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

بهترین شرکت های طراحی سیستم های ایمنی در تهران - ایمن کنترلز
اهمیت وجود سیستم های ایمنی – ایمن کنترلز

ویژگی های سیستم ها

برای طراحی سیستم های ایمنی لازم است که موارد زیر را رعایت کنید:

  1. سخت افزار: در سخت افزار حالات نقص و منابع انرژی خطرناک باید برسی شود تا مشکلی به وجود نیاید.
  2. نرم افزار: در نرم افزار ممکن است خطا در طراحی و ناسازگاری طراحی باعث بروز مشکل شود. این موارد باید به صورت جدی بررسی شود.
  3. پرسنل: خطا های انسانی و پرسنل و حوادث انسانی و کنترل ارتباطات انسانی باید به طور کامل با رعایت کامل انجام شود تا مشکلی به وجود نیاید.
  4. محیط: تجهیزات خارجی، شرایط آب و هوایی و محیط باید به صورت کامل بررسی شود.
  5. ارتباطات: ورودی و خروجی های نادرست، پیچیدگی های غیر قابل انتظار سیستم ممکن است ما را با مشکل رو به رو کند، پس این موارد باید توسط کارشناسان به طور کامل بررسی شود.
  6. عملکرد ها: نقص در اجرا، اجرای اشتباه در عملکرد ها ممکن است ما را با مشکلات روبه رو کند. این عملکرد ها باید به صورت دقیق بررسی شود.
  7. تاسیسات: ساخت و ساز و حمل و نقل اشتباه در تاسیسات ما را با مشکلاتی رو به رو می کند، این موارد باید به صورت کاملاً دقیق بررسی شود.

مفهوم SRS | بهترین شرکت های طراحی سیستم های ایمنی در تهران

SRS سیستمی است که برای پاسخگویی به شرایط محیطی خطرناک طراحی شده است. سنسور ها و گیربکس هایی که از انتشار تصادفی جلوگیری می کنند یک سیستم مرتبط با ایمنی را تشکیل می دهند.

در تلاش برای کمک به شرکت ها جهت اجرای سیستم های مرتبط با ایمنی (SRS)، IEC (کمسیون بین المللی الکترونیک) استاندارد ایمنی کاربردی IEC-61508 را ایجاد کرد.

پایه های ایمنی در طراحی سیستم های ایمنی

منظور از ایمنی، رهایی از وقوع یا احتمال صدمه یا از دست دادن می باشد.
ایمنی عملکردی طبق تعریف IEC، بخشی از ایمنی کلی است که به سیستم یا تجهیزات بستگی دارد. تجزیه و تحلیل خطر مشخص می کند که چه کارهایی باید انجام شود تا از وقوع خطرناک مرتبط با پر شدن بیش از حد مخزن بنزین جلوگیری شود.

پایه های ایمنی عملکردی:

  1. چه عملکرد ایمنی باید انجام شود؟ (الزامات عملکرد ایمنی)
  2. چه درجه اطمینان برای انجام عملکرد ایمنی لازم است؟ (الزامات یکپارچگی ایمنی)

هر سیستمی که عملکردهای ایمنی را انجام دهد، یک سیستم مرتبط با ایمنی است. IEC و ISA توصیه می کنند که یک سیستم مرتبط با ایمنی از سیستم کنترل فرایند جدا باشد. اگرچه مثال های زیادی از سیستم کنترل فرآیند در انجام توابع ایمنی وجود دارد.

نمونه ای از ایمنی عملکردی

برای نمونه از ایمنی عملکردی، یک سوئیچ نشانگر سطح بالا در یک مخزن ذخیره بنزین متصل به یک PLC، ایمنی که روند پر شدن را کنترل می کند و از سرریز شدن مخزن جلوگیری می کند.

اما ساختن حوضچه ای در اطراف مخزن برای مهار نشت نمونه ای از ایمنی عملکردی نیست. اگرچه هنوز هم از ویژگی های ایمنی است و ممکن است در ارزیابی کلی خطر مورد توجه قرار گیرد.

نه ایمنی و نه ایمنی عملکردی بدون در نظر گرفتن سیستم ها به طور کلی و محیطی که با آن ها تعامل دارند قابل تعیین نیست.

بهترین شرکت های طراحی سیستم های ایمنی در تهران - ایمن کنترلز
خرید سیستم های ایمنی با قیمت مناسب – ایمن کنترلز

سخن پایانی

اصطلاح ایمنی مرتبط برای توصیف سیستم هایی به کار می رود که برای اطمینان از حفظ خطرات در سطح قابل قبولی لازم است عملکرد یا توابع خاصی را انجام دهند.

با وجود سیستم های ایمنی در تمام مکان ها می توانید از خطرات احتمالی تصادف، آتش سوزی و موارد دیگر جلوگیری کرد. وجود این سیستم های ایمنی باعث می شود که هزینه های شما در مشکلات احتمالی بسیار کاهش یابد.

ایمن کنترلز  یکی از بهترین شرکت های طراحی سیستم های ایمنی در تهران می باشد.

پیشنهاد ما به شما سروران گرامی این است که چنانچه قصد مشاوره با بهترین شرکت سیستم های ایمنی در تهران را دارید می توانید از طریق راه های ارتباطی درج شده داخل وب سایت با ما در تماس باشید.

با سپاس تحریریه ایمن کنترلز

راه های ارتباطی

آدرس دفتر مرکزی : تهران – سهروردی – خیابان بهار شیرازی – رو به روی اداره پست – مجتمع امین – طبقه ۷ – واحد ۲۷

۰۲۱۸۸۸۱۱۱۳۲

۰۲۱۸۸۳۴۴۱۱۲

۰۹۱۲۹۲۲۳۳۰۶

۰۹۱۲۹۵۳۶۴۶۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *