آشنایی با بهترین تامین کننده سیستم های ایمنی

سیستم های ایمنی برای بسیاری از سازمان ها و مکان ها و وسایل های پر خطر بسیار مهم می باشد. برای این که از خطرات احتمالی مانند آتش سوزی یا موارد دیگر جلوگیری کنیم به سیستم های ایمنی نیاز داریم. این سیستم های ایمنی شامل مواردی همچون کنترل دسترسی، نظارت تصویری، زنگ هشدار نفوذ، سنسور های الکترونیکی، حفاظت در برابر آتش، مخابره داخل ساختمان، نظارت مرکزی می باشند. اگر نیاز به یک سیستم امنیتی یکپارچه دارید می توانید به فروشگاه بهترین تامین کننده سیستم های ایمنی مراجعه کنید. با خرید سیستم های ایمنی امنیت را به تمام مکان ها و صنعت و ساختمان های خود بیاورید.

 لطفا برای مطالعه ادامه مطالب ذیل با ما همراه باشید.

اهمیت وجود سیستم های ایمنی – بهترین تامین کننده سیستم های ایمنی

در صنایع یا شرکت هایی که از مواد خطرناک در تأسیسات خود استفاده می کنند، باید ایمنی را در تمام شرایط آن شرکت ها و صنایع رعایت شود. در بیشتر موارد در صنعت های خطرناک، از سنسور ها برای جلوگیری از انتشار تصادفی این مواد خطرناک استفاده می شود.

وجود سیستم های ایمنی می تواند از آسیب دیدگی یا فوت پرسنل و همچنین صدمه جدی به تجهیزات پردازشی جلوگیری کند. پس با استفاده از بهترین تامین کننده سیستم های ایمنی می توانید از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

ایمنی عملکردی سیستم ها در بهترین تامین کننده سیستم های ایمنی

همان طور که می دانید ایمنی عبارت است از رهایی از بروز خطرات احتمالی یا وقوع حادثه یا احتمال صدمه دیدن. طبق تعریف IEC، ایمنی عملکردی بخشی از ایمنی کلی است که در سیستم ها یا تجهیزات در پاسخ به ورودی هایی که به درستی کار می کنند، بستگی دارد.

بهترین تامین کننده سیستم های ایمنی - ایمن کنترلز
خرید سیستم های ایمنی با قیمت مناسب – ایمن کنترلز

ویژگی های سیستم

همان طور که می دانید تعاریف و شاخص های کلیدی سیستم برای درک چهارچوب های طراحی، ساخت، عملیات و آنالیز سیستم ضروری می باشد. این تعاریف و مشخصه های کلیدی را در زیر بیان می کنیم.

 1. سخت افزار: در سخت افزار حالات نقص و منابع انرژی خطرناک باید برسی شود تا مشکلی به وجود نیاید.
 2. نرم افزار: در نرم افزار ممکن است خطا در طراحی و ناسازگاری طراحی باعث بروز مشکل شود. این موارد باید به صورت جدی بررسی شود.
 3. پرسنل: خطا های انسانی و پرسنل و حوادث انسانی و کنترل ارتباطات انسانی باید به طور کامل با رعایت کامل انجام شود تا مشکلی به وجود نیاید.
 4. محیط: تجهیزات خارجی، شرایط آب و هوایی و محیط باید به صورت کامل بررسی شود.
 5. ارتباطات: ورودی و خروجی های نادرست، پیچیدگی های غیر قابل انتظار سیستم ممکن است ما را با مشکل رو به رو کند، پس این موارد باید توسط کارشناسان به طور کامل بررسی شود.
 6. عملکرد ها: نقص در اجرا، اجرای اشتباه در عملکرد ها ممکن است ما را با مشکلات روبه رو کند. این عملکرد ها باید به صورت دقیق بررسی شود.
 7. تاسیسات: ساخت و ساز و حمل و نقل اشتباه در تاسیسات ما را با مشکلاتی رو به رو می کند، این موارد باید به صورت کاملاً دقیق بررسی شود.

انواع سیستم

سیستم های فیزیکی، سیستم های ساخت بشر از قبیل سخت افزار ها، نرم افزار ها و روش های اجرایی، جزء دامنه کاربرد ایمنی سیستم قرار می گیرند. این نوع از سیستم ها شامل کشتی های تجهیزات جنگی، منابع مولد انرژی، راه آهن، نیروگاه، پالایشگاه ها و هواپیما و صنایع و ساختمان ها می باشند.

درک نوع سیستم و دامنه کاربرد آن در مباحث ایمنی سیستم و آنالیز خطرات آن ها بسیار مهم می باشد. نوع سیستم می تواند شاخص بسیار خوبی برای میزان اهمیت سیستم باشد. دامنه کاربرد یک سیستم، اندازه و عمق یک سیستم را تعیین می کند.

SRS چیست؟

اگر این سنسور ها و گیربکس ها روی وسایل نصب باشند، حال این سیستم ها با اطلاع دادن از طریق آرژیر و… از بروز خطرات احتمالی جلوگیری می کنند. این سیستم های مرتبط با ایمنی را (SRS) می نامند. SRS یک نوع سیستم می باشد که این سیستم ها برای اطلاع دادن در شرایط محیطی خطرناک طراحی شده است.

بهترین تامین کننده سیستم های ایمنی - ایمن کنترلز
فروش سیستم های ایمنی با کیفیت از بهترین تامین کننده – ایمن کنترلز

 سیستم اعلام و اطفاء حریق در بهترین تامین کننده سیستم های ایمنی

سیستم اعلام و اطفاء حریق یک نوع سیستم با تکنولوژی و استاندارد های بسیار بالا می باشد. این سیستم ها در صورت بروز خطر با کشیدن آژیر هشدار های لازم را به ما می دهند. سیستم اطفاء حریق دارای انواع متفاوتی همچون دود، شعله، حرارتی و گاز می باشد.

نصب سیستم های ایمنی و اعلام حریق

اگر بخواهیم هنگام آتش سوزی ساختمان خسارت های مالی و جانی وارده را تا حد زیادی کاهش دهیم باید طراحی و اجرای سیستم اعلام حریق را مطابق با استاندارد های مشخص شده انجام دهیم. به طوری که باید بتوان هنگام حادثه بلافاصله و به صورت اتوماتیک آتش سوزی را کنترل کرد.

سیستم اطفاء حریق (FES)

به مجموعه اقداماتی که برای مهار کردن آتش و مقابله با آن صورت می گیرد، اطفاء حریق می گویند. اگر سیستم اطفای حریق خودکار باشد، این عملیات به طور خودکار و بدون حضور و دخالت افراد صورت می گیرد.

استفاده از سیستم های اطفاء حریق خودکار یکی از مهم‌ ترین اولویت‌ های ایمنی محسوب می شود. سیستم اطفاء با اتصال به سیستم خودکار اعلام حریق، با اعلام هشدار به موقع باعث می شود که کار سریعاٌ شروع شود و در بهترین زمان عملیات ها انجام شوند.

سیستم اعلام حریق (FAS)

سیستم اعلام حریق، به مجموعه‌ ای از تجهیزات برای آشکار سازی آتش و هشدار دادن از طریق تجهیزات دیداری و شنیداری به هنگام ایجاد آتش، دود، مونوکسیدکربن یا دیگر نشانه های حریق، گفته می شود. این سیستم ها با دادن آلارم باعث هوشیار شدن مسئولان مربوطه قبل از گسترده شدن حریق می شود.

حال این آلارم و زنگ هشدار باعث می شود که جمعیت فرصت متفرق ‌شدن را داشته باشند و مهار آتش نیز زودتر انجام می شود. مجهز کردن صنایع و ساختمان ها به سیستم های اعلام و اطفاء حریق یکی از مهم‌ ترین اقدامات لازم ایمنی محسوب می شود. با نصب ابن سیستم ها می توان از خسارات مالی و تلفات جانی زیادی جلوگیری کرد.

تجهیزات تشخیص حریق

آشکارساز های اعلام حریق یا دتکتور ها بسته به این که به کدام مشخصه‌ های آتش از جمله دود یا حرارت و … حساس می باشند.این آشکار ساز ها به دسته های زیر تقسیم می شوند.

 1. آشکارساز ها یا دتکتور های حرارتی
 2. آشکارساز ها یا دتکتور های دودی
 3. آشکار ساز ها یا دتکتور های گازی
 4. آشکارساز ها یا دتکتور های شعله
 5. آشکارساز ها یا دتکتور های منواکسیدکربن
 6. آشکارساز ها یا دتکتور های ترکیبی

سخن پایانی

با وجود سیستم های ایمنی در تمام مکان ها می توانید از خطرات احتمالی تصادف، آتش سوزی و موارد دیگر جلوگیری کرد.

وجود این سیستم های ایمنی باعث می شود که هزینه های شما در مشکلات احتمالی بسیار کاهش یابد.

ایمن کنترلز با ارائه بهترین طراحی سیستم های ایمنی یکی از بهترین تامین کننده سیستم های ایمنی در تهران می باشد.

پیشنهاد ما به شما سروران گرامی این است که چنانچه قصد مشاوره با بهترین تامین کننده سیستم های ایمنی در تهران را دارید می توانید از طریق راه های ارتباطی درج شده داخل وب سایت با ما در تماس باشید.

با سپاس تحریریه ایمن کنترلز

راه های ارتباطی

آدرس دفتر مرکزی : تهران – سهروردی – خیابان بهار شیرازی – رو به روی اداره پست – مجتمع امین – طبقه ۷ – واحد ۲۷

۰۲۱۸۸۸۱۱۱۳۲

۰۲۱۸۸۳۴۴۱۱۲

۰۹۱۲۹۲۲۳۳۰۶

۰۹۱۲۹۵۳۶۴۶۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *