برترین فروشنده تجهیزات ابزار دقیق پتروشیمی در تهران

همانطور که می دانید، تجهیزات ابزار دقیق از ادغام دو واژه ابزار و دقیق به وجود آمده است.
بنابراین ابزار دقیق به معنی ابزارآلاتی است که دقیق کار می کنند.
در فرایند های اندازه گیری (طول، جرم، ارتفاع و غیره) عموماً خطا هایی هر چند مختصر وجود خواهد داشت. هرچه میزان خطا در اندازه گیری کم تر باشد، دقت اندازه گیری بالاتر خواهد بود.
تجهیزات ابزار دقیق نیز تجهیزاتی هستند که میزان خطای اندازه گیری در آن ها به حداقل رسیده و دقت آن ها بالا باشد. حفظ کیفیت در اجرای دقیق فرایند های صنعتی تاثیر بسیاری در دقت اتوماسیون صنعتی دارد. به همین جهت استفاده از این ابزار ها در اجرای دقیق فرایند های صنعتی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با برترین فروشنده تجهیزات ابزار دقیق پتروشیمی در تهران آشنا کنیم.

جهت مطالعه ادامه محتوای پیش رو با ما همراه باشید.

آشنایی با تجهیزات ابزار دقیق در صنایع نفت و پتروشیمی

ابزار دقیق رشته ای در زیر مجموعه صنعت می باشد. این رشته با صنایع گوناگون از جمله نفت، گاز، پتروشیمی و امور نیروگاهی در ارتباط تنگاتنگ است. به کمک این تجهیزات ابزار دقیق در میدان های نفتی و پتروشیمی می توان کمیت های مختلفی را اندازه گیری کرد.

کمیت هایی که ممکن است در این اماکن نیاز به اندازه گیری دقیق داشته باشند مواردی از قبیل: سطح یک مخزن، جریان عبوری از یک خط لوله، دمای یک کوره و فشار سیال درون یک مخزن یا لوله خواهند بود.

در هر پروژه اندازه گیری، چهار مرحله برای به اتمام رساندن آن وجود دارد:

  1. طراحی
  2. تأمین و خریداری
  3. نصب
  4. بهره برداری

در مرحله طراحی ابتدا باید کمیت مورد اندازه گیری و چگونگی اندازه گیری کردن آن را درک کنند.
درک این مساله ارتباط زیادی با داشتن دانش و معلومات لازم در مورد صنعتی است که قرار است در متن آن اندازه گیری را انجام دهند. مثل اندازه گیری در صنعت نفت یا اندازه گیری در نیروگاه.

پس از طراحی چگونگی اندازه گیری تجهیزات لازم برای اندازه گیری را تأمین می کنند.
در این مرحله نیز باید ابزار یا تجهیزات ابزار دقیق طوری انتخاب شوند که بهترین اندازه گیری با کم ترین خطای ممکن را محصل کنند.

در مرحله سوم باید تجهیزات ابزار دقیق خریداری شده را برای اندازه گیری و به طور دقیق در محل مورد نظر نصب کنند.
و در مرحله آخر نیز با حفظ اصول ایمنی پروژه اندازه گیری را به اتمام می رسانند.

فروشنده تجهیزات ابزار دقیق پتروشیمی در تهران - ایمن کنترلز
خرید تجهیزات ابزار دقیق پتروشیمی با بهترین هزینه همراه با تضمین کیفیت – ایمن کنترلز

حال در ادامه به معرفی تعدادی از تجهیزات ابزار دقیقی که در صنایع پتروشیمی کاربرد دارند می پردازیم:

ترانسمیتر ها

یکی از تجهیزات ابزار دقیق، ترانسمیتر ها می باشند. ترانسمیتر ها این امکان را به وجود می آورند تا بتوان با استفاده از سنسور ها به ارسال سیگنال های الکتریکی به سیستم اصلی پرداخت که وظیفه کنترل را بر عهده گرفته است.

معمولاً با استفاده از ترانسمیتر ها، سیگنال های الکتریکی را به اتاق ایمنی ارسال می کنند.
در این بخش نیروی انسانی مسئولیت بررسی پارامتر های مختلف را بر عهده دارد تا بتوان از کارکرد صحیح سیستم اطمینان یافت.

ترانسمیتر فشار

برای کنترل فشار در صنایع نفت و پتروشیمی، ابزار های مختلفی وجود دارد.
هر کدام از ابزار ها به دلیل عملکرد خاصی که دارند، در برخی فرایند ها استفاده می شوند.
از میان دستگاه های مختلفی که برای کنترل فشار وجود دارند، ترانسمیتر ها یکی از رایج ترین تجهیزات ابزار دقیق پتروشیمی هستند که به طور لحظه ای به اندازه گیری فرایند ها می پردازند.

از میان ترانسمیتر ها، ترانسمیتر فشار کاربرد بیشتری از سایر موارد دارد.
ترانسمیتر فشار را می توان در خطوط لوله و تانکر ها استفاده کرد. از میان ابزارهای دیگری که در صنعت نفت برای کنترل و اندازه گیری فشار استفاده می شوند، می توان به سوئیچ ها و فشار سنج ها اشاره کرد. در همه این دستگاه ها برای کنترل فشار، میزان فضای خالی در بالای مخزن محاسبه می شود که توسط گاز ها اشغال شده اند.

با استفاده از ترانسمیتر که یکی از پرکاربردترین تجهیزات ابزار دقیق پتروشیمی است، می توان به بهترین شکل ممکن به نظارت بر اختلاف فشار پمپ ها و کمپرسور های صنعتی پرداخت و عملکرد صحیح تجهیزات را تضمین کرد.

ترانسمیتر دما

یکی دیگر از انواع ترانسمیتر ها که در بسیاری از بخش های پالایشگاه های نفت و محصولات پتروشیمی کاربرد دارد، ترانسمیتر دما می باشد. این دستگاه که یکی از پرکاربردترین تجهیزات ابزار دقیق پتروشیمی است که از یک سنسور دما و یک ترانسمیتر تشکیل می شود.

یکی از کاربرد های ترانسمیتر دما در صنایع نفت و پتروشیمی، کنترل و اندازه گیری دما در موتور های صنعتی است. در حقیقت با استفاده از ترانسمیتر می‌توان از افزایش دمای بیش از حد موتور های صنعتی جلوگیری کرد و بدین طریق راندمان آن ها را تا حد قابل توجهی افزایش داد. علاوه بر این استهلاک موتور نیز در بلندمدت کاهش می یابد که همین امر سبب افزایش طول عمر آن خواهد شد.
از دیگر کاربرد های ترانسمیتر دما به عنوان تجهیزات ابزار دقیق پتروشیمی، می توان به کنترل دما در سیستم های پایپینگ در پالایشگاه ها اشاره کرد.

ترانسیمتر جریان

ترانسیمتر جریان یا فلو ترانسمیتر برای اندازه‌گیری جریان مایع یا گاز و بخارات محصولات پتروشیمی استفاده می شود. این تجهیزات مانند سایر تجهیزات ابزار دقیق پتروشیمی انواع مختلفی دارد که در قسمت های مختلف از آن استفاده می شود.

فلو ترانسمیتر توربینی یکی از انواع این تجهیزات است که از آن برای نشان دادن سرعت جریان مایعات استفاده می شود. با استفاده از این ترانسیمتر می توان از راه دور سرعت جریان در خطوط انتقال و لوله ها را کنترل کرد، بدون اینکه به حضور نیروی انسانی برای پایش سنسور ها نیاز باشد.

فلومتر توربین گاز

فلومتر توربین گاز به عنوان پرکاربرد ترین ابزار دقیق در پتروشیمی شناخته می شود.
این محصول عملکرد بسیار خوبی هم در فشار کم و هم در فشار بالا دارد.
همچنین فلومتر می تواند راه های مختلف خروجی سیگنال و حساسیت کم به تلاطم سیال را تشخیص دهد. به همین دلیل این وسیله کاربرد بسیار گسترده ای برای اندازه گیری جریان گاز های مختلف مانند گاز طبیعی، گاز زغال سنگ، LPG، گاز هیدروکربن سبک و بسیاری از گاز های دیگر را دارد.

کنترلر

کنترلر نوعی دیگر از تجهیزات ابزار دقیق پتروشیمی است که استفاده از آن را می توان در نوع خود ضروری دانست. با استفاده از کنترلر ها می توان به راحتی هر چه بیشتر در پاسخ به متغیر ها عکس العمل نشان داد.

همچنین کنترلر ها به خروجی ترانسمیتر وصل می شوند و براساس مقادیری که به آن ها داده می شود، سیگنال های خروجی را مشخص می کنند.

فروشنده تجهیزات ابزار دقیق پتروشیمی در تهران - ایمن کنترلز

شرکت ایمن کنترلز بهترین مرکز فروش تجهیزات ابزار دقیق پتروشیمی در تهران با بیش از ۱۰ سال سابقه

جمع بندی

همانطور که اشاره کردیم، تجهیزات ابزار دقیق به وسایل و ابزار صنعتی می گویند که برای کنترل و اندازه گیری دقیق کمیت های فیزیکی در صنایع و کارخانه های مختلف کاربرد دارند. در واقع امروزه صنایع مختلف از ابزار دقیق استفاده می کنند تا فرآیند ها با سرعت بهتر و خطای کمتر به نتیجه برسند.
در حال حاضر می توان به راحتی این ابزار دقیق پتروشیمی را تهیه کرد.

شرکت ایمن کنترلز بیش از ۱۰ سال است که در زمینه طراحی، تولید انواع تجهیزات ابزار دقیق با بالاترین کیفیت فعالیت می کند. با تامین تجهیزات ابزار دقیق می توانید صنایع خود را از خطرات احتمالی بیمه کنید.

شما می توانید با بهترین قیمت، تجهیزات ابزار دقیق پتروشیمی را همراه با مشاوره رایگان در ایمن کنترلز تهیه کنید.

از همراهی شما سروران گرامی سپاس گزاریم.
تحریریه ایمن کنترلز

راه های ارتباطی

آدرس دفتر مرکزی : تهران – سهروردی – خیابان بهار شیرازی – رو به روی اداره پست – مجتمع امین – طبقه ۷ – واحد ۲۷

۰۲۱۸۸۸۱۱۱۳۲

۰۲۱۸۸۳۴۴۱۱۲

۰۹۱۲۹۲۲۳۳۰۶

۰۹۱۲۹۵۳۶۴۶۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *