بهترین مرکز فروش ابزار دقیق در تهران

یکی از تجهیزاتی که در اماکن صنعتی همچون کارخانه ها، پالایشگاه ها، پتروشیمی ها، نیروگاه ها و … کاربرد گسترده ای دارند. با توجه به این که حیات یک کشور به تولید و پروسه های صنعتی وابسته می باشد، برای اینکه متوجه میزان درستی عملکرد این فرآیندها شویم، به تجهیزات اندازه گیری و کنترل نیازمند هستیم.
از این رو ما در این قصد داریم بهترینم مرکز فروش ابزار دقیق در تهران را به شما سروران گرامی معرفی نماییم.

جهت مطالعه محتوای ذیل با ما همراه باشید.

ابزار دقیق چیست؟

به طور کلی ابزار دقیق یک زیر ساخت برای سیستم کنترل و اتوماسیون شامل ابزاری همچون فلومتر، فلوکنترلر، کنترلر فشار، پمپ، دتکتورگازیف ژنراتور، راکتور آزمایشگاهی و … می باشد. با کمک این ابزار امکان اندازه گیری، انتقال، نمایش، ثبت و کنترل پارامتر های مهم فیزیکی همچون دما، فشار، فلو، سطح مایعات و … در پروسه های صنعتی به شکلی دقیق فراهم شده است.

قسمت های تشکیل دهنده ابزار دقیق

ابزار های دقیق به طور کلی از ۳ قسمت اصلی اندازه گیری،کنترل و محرک ها تشکیل شده است. به طور کلی این سه مجموعه در کنار یکدیگر مکمل یک سیستمی به نام سیستم های کنترل اتوماتیک می باشند. لازم به ذکر است که این سیستم کنترل اتوماتیک، وظیفه انجام کنترل فرآیندی را در یک مجموعه عملیاتی بر عهده دارد. سه قسمت اصلی تشکیل دهنده ابزار دقیق عبارتد از:

۱- اندازگیری (اندازه گیرها):

اندازه گیرها مقدار واقعی عنصر مورد نظر را اندازه گیری می کند. پارامتر های مختلفی در صنایع برای کنترل، اندازه گیری می شود. مهم ترین پارامتر هایی که در صنعت برای کنترل اندازه گیری می شوند عبارتند از:

 1. اندازه گیری فشار (measurement of the pressure)
 2. اندازه گیری درجه حرارت (measurement of the temperature)
 3. اندازه گیری جریانات سیالات (measurement of the flow)
 4. اندازه گیری ارتفاع مایعات (measurement of the level)

۲- کنترل (کنترل کننده ها):

بخش دوم ابزار دقیق بخش کنترل می باشد. در ابتدای شروع صنعت کنترل توسط عوامل انسانی انجام می شد. اما امروزه با توجه به پیشرفت علم، سیستم کنترل اتوماتیک با به وجود آمدن ادوات نیوماتیکی (بادی) وارد مرحله جدیدی شد. پس از مدتی با اختراع ترانزیستور استفاده از کارت های الکترونیکی برای کنترل آغاز شد. با به وجود آمدن این قطعات کنترلی استفاده از عوامل انسانی برای کنترل کم تر می شد.

در ادامه پیشرفت علم نیز کامپیوتر های صنعتی با نام plc وارد صنعت شدند. با استفاده از این plc ها واحدها به آسانی کنترل می شدند و تغییرات نیز به آسانی در واحدها انجام می گرفت. امروزه کنترل کننده جدیدتری به نام سیستم کنترل کننده توزیع پذیر (DCS) و کنترل کننده های فازی (FCD) وظیفه کنترل را در واحد های صنعتی بر عهده دارند.

۳- محرک ها (ادوات خروجی):

محرک ها ادواتی هستند که سیگنال خروجی را از قسمت کنترل کننده می گیرد و متناسب با این سیگنال ها عمل می کنند. از عمده ادوات خروجی می توان به شیر های کنترل و الکتروموتورها اشاره کرد. این ادوات با عملکرد خود سبب کنترل پارامتر های اندازه گیری می شوند.

مرکز فروش ابزار دقیق در تهران - ایمن کنترلز
فروش ابزار دقیق با قیمت مناسب در ایمن کنترلز

اهداف اندازه گیری یک کمیت با استفاده از ابزار دقیق چیست؟

 1. نمایش وضعیت:
  این نوع اندازه گیری ها برای مانیتور کردن شرایط فرآیند در هر مرحله ای از تولید یا پردازش اطلاعات درباره عملکرد فرآیندها می باشد. همچنین این امکان را فراهم می کند که اگر سیستم کنترلی با مشکل مواجه شد به صورت دستی تعمیر شود.
 2. محیطی:
  اندازه گیری ها برای موارد ایمنی و همچنین تشخیص و کنترل همه نوع مواد خطرناک به منظور حفظ شرایط مناسب محیطی برای محیط کار استفاده می شوند.
 3. اندازه گیری های ایمنی:
  این سیستم ها به ثبت کننده و نمایش دهنده وقایع مجهز هستند. همچنین این سیستم ها، مجهز به سیستم توقف اضطراری هستند تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنند.
 4. بارگیری محصول:
  اندازه گیری ها باید دارای مشخصه های بسیار دقیق و پایداری باشند. از این رو تجهیزات ابزار دقیق باید دائماً کالبیره باشند.
 5. کنترل:
  اندازه گیری ها برای اطمینان از اقتصادی بودن و ایمنی کار کردن صورت می گیرند.

انواع تجهیزات ابزار دقیق ( مرکز فروش ابزار دقیق در تهران )

انواع تجهیزات ابزار دقیق به شرح زیر می باشند:

سنسورها:

به طور کلی به هر وسیله ای که قادر به اندازه گیری و تبدیل کمیت های فیزیکی به الکتریکی باشد، سنسور گفته می شود. وظیفه سنسورها اندازه گیری مقدار دما و تبدیل آن به سیگنال الکتریکی می باشد. لازم به ذکر است که دما یکی از پرکاربردترین پارامتر های مورد استفاده دز اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق است.

ترانسمیترها:

به تجهیزاتی که عمل اندازه گیری (سنسور)، تبدیل و تقویت سیگنال ها را در یک مجموعه انجام می دهد،ترانسمیتر گفته می شود. ترانسمیترها در پروسه های بزرگ صنعتی کاربرد زیادی دارند. چرا که فاصله ترانسمیترها از اتاق های کنترل بسیار زیاد می باشد و تنها استفاده از ترانسمیتر است که در این شرایط منطقی به نظر می رسد.

مرکز فروش ابزار دقیق در تهران - ایمن کنترلز
بهترین فروشنده ابزار دقیق در تهران – ایمن کنترلز

ترانسدیوسرها:

ترانسدیوسرها مبدل های سیگنال های خروجی سنسورها به سیگنال های استاندارد هستند. برای مثال استفاده از یک ترموکوپل با خروجی هایی در حد میلی ولت در صنعت کاملاً اشتباه بود. چرا که در این مواقع می توان از مبدل ترموکوپل به سیگنال ۰-۱۰ ولت استفاده کرد.

نمایشگرها:

به طور کلی برای نمایش مقدار پارامتر های اندازه گیری شده تجهیزات ابزاردقیق باید از نمایشگرهایی که ورودی های آن ها استاندارد می باشد، استفاده کرد. برای مثال برای نمایش مقدار فشار یک سنسور و یا مقدار دمای اندازه گیری شده توسط سنسور از نمایشگر هایی باید استفاده کرد که همان سنسور را پشتیبانی کرده و یا ورودی های استانداردی همچون ۰-۱۰ ولت، ۴-۲۰ میلی آمپر را پشتیبانی می کنند.

کنترلرها:

مرحله بعد از اندازه گیری کنترل می باشد، تصور کنید شما در یک پروسه قصد کنترل دمای یک مخزن آب را دارید. المان ها و تجهیزاتی که برای این کار نیاز دارید، کنترلر، ترانسمیتر دما و کنترل ولو می باشد که میزان انرژی گرمایشی را کنترل نماید. این انرژی می تواند حرارت آتش باشد که کنترل ولو وظیفه کنترل گاز ورودی را بر عهده دارد.

عنصر نهایی:

همانطور که از نامش مشخص است مرحله آخر هر پروسه را عنصر نهایی انجام می دهد (البته اگر پروسه کنترل باشد). لازم به ذکر است که در پروسه های مختلف این عنصر نهایی متفاوت می باشد. ممک است در یک پروسه عنصر نهایی یک کنترل ولو یا یک موتور الکتریکی و یا … باشد. عملگرها در واقع همان عنصر نهایی هستند.

سخن پایانی

ایمن کنترلز بهترین مرکز فروش ابزار دقیق در تهران می باشد. این مجموعه با بیش از ۱۰ سال سابقه کاری موفق در زمینه فروش انواع تجهیزات ابزار دقیق فعالیت می کند. لازم به ذکر است که محصولات ایمن کنترلز از کیفیت بالا و قیمت مناسب و مقرون به صرفه برخوردار می باشد.
شما سروران گرامی می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان و تامین تجهیزات ابزار دقیق با مشاوران ما در ارتباط باشید.

از همراهی همیشگی شما سروران گرامی سپاس گزاریم
تحریریه ایمن کنترلز

راه های ارتباطی

آدرس دفتر مرکزی : تهران – سهروردی – خیابان بهار شیرازی – رو به روی اداره پست – مجتمع امین – طبقه ۷ – واحد ۲۷

۰۲۱۸۸۸۱۱۱۳۲

۰۲۱۸۸۳۴۴۱۱۲

۰۹۱۲۹۲۲۳۳۰۶

۰۹۱۲۹۵۳۶۴۶۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *