بهترین شرکت تامین تجهیزات ضد انفجار در تهران کجاست؟

امروزه ایمنی از اهمیت ویژه ای برخوردار است یعنی اول ایمنی بعد کار، حرف اول را می زند. همچنین در اکثر کارگاه ها به این موضوع بسیار اهمیت می دهند. به همین جهت یکی از مولفه هایی که در تامین ایمنی نقش پر رنگی دارد، تجهیزات لازم برای انجام کار ها می باشد. در برخی از کارگاه­ ها به دلیل وجود گازهای قابل اشتعال و انفجاری، تجهیزات مورد استفاده باید از نوع ضد انفجار باشند. به همین دلیل استفاده از تجهیزات مکانیکی یا الکتریکی که در حین کار باعث ایجاد جرقه و انرژی حرارتی می شود، بسیار خطرناک است. تجهیزات ضد انفجار از بروز سانحه در محیط­ های عملیاتی پرخطر جلوگیری می ­کنند.
هدف ما از ارائه این محتوا این است که بیان کنیم که بهترین شرکت تامین تجهیزات ضد انفجار در تهران کجاست؟

برای مطالعه ادامه مطالب ذیل با ما همراه باشید.

مختصری از تجهیزات ضد انفجار

 به تجهیزات الکتریکی و مکانیکی که خود عامل شروع کننده انفجار نبوده را تجهیزات ضد انفجار می نامند. همانطور که می دانید، احتراق مسئله ای بسیار مهم می باشد. عواملی مانند تخلیه های جوی، رعد و برق، باعث تحریک آتش سوزی مدت ها قبل از راه رفتن انسان ها بر روی زمین شد. این عوامل باعث شدند تا تجهیزات ضد انفجار تولید شوند و در نتیجه خطرات الکترواستاتیک کاهش پیدا کند.

در برخی از مناطق صنعتی مانند صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، رنگ سازی، جایگاه های سوخت رسانی و معادن زغال سنگ که دارای گاز ها و غبارات قابل انفجار می باشند از تجهیزات ضد انفجار بهره می برند تا از خطر های انفجار جلوگیری کنند.
از این رو در صنایع مستعد خطر انفجار باید از تجهیزات الکتریکی و مکانیکی استفاده شود. که حفاظت های لازم به منظور جلوگیری از یک انفجار در آن استفاده شده باشد.

شرکت تامین تجهیزات ضد انفجار در تهران کجاست؟ - ایمن کنترلز
آشنایی با شرکت تامین تجهیزات ضد انفجار در تهران – ایمن کنترلز

انواع تجهیزات ضد انفجار | شرکت تامین تجهیزات ضد انفجار در تهران کجاست؟

آشنایی با انواع محصولات ضد انفجار می ­تواند در انتخاب بهتر ابزار برای کارفرمایان موثر باشد. ابزار باید با توجه به شرایط موجود در هر کارگاه و میزان درجه تهدید خطرات محیطی، انتخاب شوند. محصولات ضد انفجاری که جهت ارائه در صنایع و معادن در دسترس می باشد، دارای تنوع بسیار بالایی هستند.

برخی از محصولات ضد انفجار مورد استفاده در محیط­ های عملیاتی عبارتند از محصولات روشنایی، ترمینال باکس، سوئیچ، سوکت و پلاگ، تابلو برق و کنترل استیشن، سوئیچ گیر، کولر ها، انواع گلند و اتصالات مربوطه.

مهم­ترین و پرکاربرد­ترین تجهیرات ضد انفجار:

چراغ ضد انفجار

چراغ ضد انفجار دارای انواع گوناگونی هستند که از آن جمله می­ توان به پروژکتور، فلورسنت، چراغ دیواری، چراغ کارگاهی، چراغ قابل حمل، چراغ اخطار و …. اشاره نمود.
این چراغ­ ها به گونه ­ای طراحی شده اند که هنگام اتصال جرقه ایجاد نمی­ کنند. همچنین اگر جرقه­ ایجاد شود، کمپرس محترق شده با فضای بیرون در ارتباط نخواهد بود.

ترمینال باکس ضد انفجار

باکس ­های ضد انفجار از سه جنس استیل، آلومینیوم و باکالیت ساخته می شوند. کاربرد این محصول در پیشگیری از ایجاد سوانح برق در محیط می­ باشد.

گلند و اتصالات ضد انفجار

به کارگیری تجهیزات ضد انفجار در ساخت واحد های مسکونی و تجاری بسیار سودمند است. گلند و اتصالات ضد انفجار جهت محکم کردن جعبه ترمینال، تابلو، محفظه روشنایی به عنوان رابط کابل مورد استفاده قرار می­ گیرد. گلند ها در ابعاد و سایز های متفاوت در دسترس می باشند.
همچنین انواع پلیمری، فلزی و پلاستیکی آن جهت استفاده کاربران ارائه می ­شود.

شرکت تامین تجهیزات ضد انفجار در تهران کجاست؟ - ایمن کنترلز
تجهیزات ضد انفجار چیست؟ – ایمن کنترلز

انتخاب صحیح تجهیزات ضد انفجار

به کارگیری محصولات ضد انفجار، احتمال بروز سوانح را به حد قابل توجهی کاهش می ­دهند. اما اگر در انتخاب ابزار دقت کافی صورت نگیرد، نتیجه مورد نظر نیز حاصل نمی شود.

برای انتخاب تجهیزات برقی ضد انفجار لازم است به دو نکته توجه کنیم.
در گام اول باید محیط­ های پرخطر مشخص شود و میزان احتمال بروز حادثه در آن محیط تخمین زده شود. این امر ارتباط نزدیک با مواد قابل اشتعال موجود در محیط، احتمال رها شدن مواد خطرناک قابل اشتعال در محیط و حجم مواد مذکور دارد. در گام بعدی باید انواعی از این تجهبرات که تناسب کامل با محیط دارند، انتخاب و تهیه شوند.

سخن پایانی

امروزه ابزار ها و تجهیزات بسیاری به واسطه پیشرفت علم و فناوری تولید و عرضه می شوند که نقش عظیمی در کاهش خطرات داشته است. لازم به ذکر است که دقت در انتخاب و خرید تجهیزات ضد انفجار جهت جلوگیری از بروز خطرات ناشی از آتش سوزی و انفجار الزامی می باشد.

شرکت ایمن کنترلز فرایند کامل را از طراحی الکتریکی، مهندسی و آزمایش گرفته تا راه اندازی و تحویل محصول نهایی مدیریت و سازماندهی می کند. ما با طیف وسیعی از محصولات ضد انفجار و لوازم جانبی موجود در انبار های محلی سرو کار داریم. بنابراین این امر منجر به زمان چرخش سریع در تأمین نیاز های تجاری شما می شود. همچنین ممکن است در اینجا بیشتر درباره ما بخوانید.

شرکت ابزار دقیق ایمن کنترلز ، آماده ارائه خدمات و مشاوره در زمینه تامین تجهیزات ضد انفجار و تامین انواع ابزار دقیق پالایشگاهی و شرکت های پتروشیمی به شما سروران گرامی می باشد.

با تشکر از همراهی شما ، منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.

راه های ارتباطی با ما

آدرس دفتر مرکزی : تهران – سهروردی – خیابان بهار شیرازی – روبروی اداره پست – مجتمع امین – طبقه ۷ – واحد ۲۷

۰۲۱۸۸۸۱۱۱۳۲

۰۲۱۸۸۳۴۴۱۱۲

۰۹۱۲۹۲۲۳۳۰۶

۰۹۱۲۹۵۳۶۴۶۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *