لول سوئیچ ارتعاشی که با عنوان‌های لرزشی و دیاپازونی نیز خوانده می‌شود وسیله‌ای است که برای کنترل سطح مایعات و یا جامدات پودری مورد استفاده قرار می‌گیرد. خرید لول سوئیچ ارتعاشی یکی از دغدغه‌های اصلی افرادی است که به این محصول احتیاج دارند؛ زیرا امروزه این کالا در برند‌های گوناگونی در سطح بازار مشاهده می‌شود.

سطح کیفیت لول سوئیچ از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود تا بتواند در شرایط محیطی مختلف عملکرد خود را به خوبی انجام دهد و با مشکل خاصی مواجه نشود. توجه به این نکته برای خریداران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود. با توجه به این که کمپانی‌های زیادی در داخل و یا خارج کشور نسبت به ساخت لول سوئیچ‌ها اقدام می‌کنند توجه به برند سازنده این محصول از اهمیت زیادی برخوردار خواهد بود.

خرید لول سوئیچ ارتعاشی
لول سوئیچ ارتعاشی

سنسوری که درون لول سوئیچ وجود دارد از طریق یک فرکانس به نام رزونانس تحریک می‌شود و پس از آن به واسطه فرکانس ثابت دچار ارتعاش می‌گردد. پس از پوشانده شدن سطح سنسور توسط ماده موجود در مخزن میزان فرکانس نیز تغییر پیدا می‌کند. پس از نوسان فرکانس، سیگنال سوئیچینگ ارسال گردیده و سپس سوئیچ قطع و یا وصل می‌شود.

از ویژگی‌های منحصر به فرد این لول سوئیچ می‌توان به میزان مصرف انرژی پایین آن اشاره کرد، از طرفی نیز چون هزینه نصب پایینی دارد به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد. لول سوئیچ‌ها از خاصیتی به نام پیزو الکتریسیته برخوردار هستند. در برخی از کریستال‌های جامد با ایجاد فشار و یا کشش مکانیکی یک نیروی الکتریکی در آن ماده به وجود می‌آید که آن را پیزو الکتریک می‌خوانند.

در حالت برعکس اگر نیروی الکتریکی از یک ماده عبور داده شود آن کریستال با تغییر شکل مکانیکی مواجه می‌گردد. این خاصیت در دیاپازون‌هایی که یک یا دو دندانه متقارن مقابل ارتعاش دارند تشکیل می‌شود.

خرید لول سوئیچ ارتعاشی
لول سوئیچ چگونه کار می‌کند؟

هنگامی که جریان به یک کریستال پیزوالکتریک منتقل شود نوسان ایجاد شده از طریق آن به یک چنگال دیاپازون انتقال می‌یابد. میزان جریان و نوسان ایجاد شده در این کریستال به اندازه‌ای است که دیاپازون در فرکانس رزونانس خود دچار ارتعاش می‌شود. صورتی که دیاپازون مرتعش در سیالی با حالت مایع و یا جامد غوطه ور شود، تغییر فرکانسی به میزان ۱۰ الی ۲۰ درصد در آن به وجود می‌آید.

تغییر فرکانس ایجاد شده توسط کریستال پیزوالکتریک، دریافت می‌شود که این امر منجر به کاهش جریان عبور‌کننده از آن خواهد شد. میزان کاهش جریان با یک مدار مرجع مورد مقایسه قرار می‌گیرد که این فرآیند منجر به سوئیچ کردن رله خروجی می‌گردد. از آن جایی که این وسیله تنها برای اندازه‌گیری نقطه‌ای سطح کاربرد دارد به آن سوئیچ سطح نیز گفته می‌شود.

خرید لول سوئیچ ارتعاشی
مزایای لول سوئیچ

لول سوئیچ‌ها مزایای بسیار زیادی دارند و به همین دلیل است که امروزه در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از مزایای اصلی این وسیله نداشتن فرسایش و سایش مکانیکی و همچنین حساس نبودن به ذرات سوسپانسیونی و حباب‌های هوا خواهد بود. با توجه به این که لول سوئیچ ابعاد کوچکی دارد، ِامکان استفاده از آن در محیط‌های گوناگون وجود خواهد داشت.

‌در صورتی که سیالات مختلفی درون یک تانک قرار بگیرند و یا به منظور کنترل سطح سیالات ویسکوز، امکان استفاده از این وسیله وجود خواهد داشت. لول سوئیچ به هیچ عنوان به کالیبراسیون نیازی نخواهد داشت. استفاده از این وسیله در دما‌های کاری گوناگون امکان‌پذیر خواهد بود. با توجه به این که لول سوئیچ‌ها دارای مزایای زیادی هستند، امکان استفاده از آن‌ها در فضا‌های کاری گوناگون وجود خواهد داشت و به همین دلیل است که امروزه بسیاری از صاحبان صنایع از آن‌ها استفاده می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *